Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

O nas

Fundacja

Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego miłosierdzia Boga. W tym celu publikujemy nauczanie Kościoła o miłosierdziu i zachęcamy do wielbienia Miłosierdzia, zwłaszcza modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy też, na czym polegają uczynki miłosierne. Przyświecające nam motto to: CODZIENNA APLIKACJA MIŁOSIERDZIA.

Kim jesteśmy?

Fundacja Misericors powstała 2 listopada 2015 r. (wpis do KRS) dzięki inicjatywie przedsiębiorcy Pawła Poleńskiego i kapłana archidiecezji krakowskiej ks. Rafała Wilkołka.


Idea fundacji zrodziła się jako odpowiedź na ogłoszenie przez papieża Franciszka w dniu 13 marca 2015 r. Nadzwyczajnego Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia (trwał w Kościele powszechnym od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r.)


Oprócz wspomnianych “ojców założycieli” 🙂 znaczący udział w jej powstaniu mieli:

 *

ks. dr hab Józef Kloch i dr hab Monika Przybysz – teolodzy, specjaliści z zakresu nowych mediów, wykładowcy UKSW

mec. Karolina Poleńska, opiekun prawny podmiotu

red. Aleksandra Karpińska, specjalista w zakresie kreacji i realizacji projektów medialnych

Marta Dalgiewicz, wieloletni redaktor serwisu informacyjnego Konferencji Episkopatu Polski (Biuro Prasowe KEP).


Zespół Fundacji tworzą osoby świeckie, we współpracy z kapłanami i osobami konsekrowanymi.


Zapoznaj się z naszym STATUTEM

Paweł Poleński

Prezes Zarządu

Pasjonat nowych technologii. Specjalista ds. bezpieczeństwa internetowego. Właściciel firmy Space Digital. Doktorant University of Oxford. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Ks. Rafał Wilkołek

Fundator

Archidiecezji Krakowskiej. Doktorant teologii fundamentalnej. Zainteresowany formami dialogu teologiczno-filozoficznego. Zakochany w myśli Mikołaja z Kuzy i fenomenologii francuskiej.

 

 

 

 

 

Ks. Józef Kloch

Członek Zarządu

Specjalista w zakresie public relations, zarządzania kryzysowego, reklamy i marketingu medialnego. Medioznawca, teolog. Wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie.

 

Monika Przybysz

Członek Zarządu

Wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie. Pasjonat zastosowań nowych technologii w misji Kościoła. Filozof, teolog i medioznawca.

 

Kontat z nami!

Adres:

al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1

Warszawa 03-901

Telefon:  +48 606 933 102

e-mail: fundacja@misericors.org


Numer konta: Bank Pekao S.A

82 1240 5950 1111 0010 6554 0883