Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Już 1500 porcji “Zupy od św. Siostry Faustyn...

Już 1500 porcji “Zupy od św. Siostry Faustyny” dla potrzebujących w 2023 roku

W dniu 7 listopada 2023 r., już po raz dziesiąty w tym roku, Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakupił 150 porcji ciepłego posiłku dla podopiecznych Dzieła św. Ojca Pio.

Zobacz też —> Kawa z Łagiewnik dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – 27 października 2023

 To już 1500 porcji zupy udało się nam podarować ubogim i potrzebującym w tym roku. Wiemy jak ten ciepły posiłek jest ważny dla nich zwłaszcza w tym czasie, gdy robi się już chłodno – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy wspierają Fundusz Miłosierdzia oraz Fundacji Misericors, która pomogła zebrać środki na zakup posiłku. – Wspólnie czynimy dobro i to jest bardzo ważne. W tym miesiącu jeszcze przed nami Światowy Dzień Ubogich, więc będzie kolejna okazja do tego, by spełniać uczynki miłosierdzia – podkreśla.

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny” finansowana jest z Funduszu Miłosierdzia. Inspiracją do jego powstania były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: “W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: 1500 porcji zupy od Siostry Faustyny

Wesprzyj akcję ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii


Zobacz więcej o zbiórce zakończonej w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku: