Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Zupa od św. Siostry Faustyny” –...

“Zupa od św. Siostry Faustyny” – 150 ciepłych posiłków dla potrzebujących dzięki zbiórce Fundacji “Misericors” i Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 4 października 2023

W przeddzień uroczystości św. Siostry Faustyny, 4 października 2023 r., ubodzy i potrzebujący z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymali porcje ciepłej zupy grochowej i pieczywo. – To nasz dar, czyn, którym chcemy razem z Siostrą Faustyną, nieść orędzie o Bożym Miłosierdziu – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wesprzyj akcję ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwa triduum przed uroczystością św. Faustyny. To czas szczególny w Łagiewnikach. – Możemy powiedzieć, że od poniedziałku przygotowujemy się na różne sposoby do naszej uroczystości. To już 85 lat jak właśnie w tym miejscu odeszła do Pana św. Siostra Faustyna. I wiemy, że jak zapowiedziała, jej posłannictwo nie skończyło się wraz z jej śmiercią. Ono trwa – podkreśla Małgorzata Pabis i dodaje, że to właśnie Apostołka Bożego Miłosierdzia pokazała nam wszystkim jak głosić miłosierdzie czynem.

– My tylko ją naśladujemy. Nawet hasło naszej akcji nawiązuje do wydarzenia z życia Siostry Faustyny, kiedy przyniosła ubogiemu, który przyszedł na furtę, właśnie talerz ciepłej zupy. Chcemy ją naśladować. Chcemy nie tylko modlitwą i słowem, ale także czynem głosić, że Pan jest Miłosierny – powiedziała Pabis, jednocześnie dziękując wszystkim ludziom dobrej woli za „wielką wyobraźnię miłosierdzia”, za składane ofiary na Fundusz Miłosierdzia. – Dziękuję także Fundacji Misericors za wspólną akcję i zebranie środków na ciepły posiłek dla ubogich i potrzebujących – mówi rzecznik prasowy łagiewnickiego Sanktuarium.

Zobacz też —> 5 października – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny” została zainicjowana przed rokiem – właśnie we wspomnienie św. Siostry Faustyny. Pomysł akcji zrodził się pod wpływem czytania „Dzienniczka”: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”. (nr 1312)

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny” może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zupa od św. Siostry Faustyny – dar miłosierdzia

Zobacz więcej o zbiórce zakończonej w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku: