Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nakarmiliśmy głodnych! – 150 porcji zupy dla...

Nakarmiliśmy głodnych! – 150 porcji zupy dla potrzebujących dzięki zbiórce Fundacji “Misericors” i Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 12 maja 2023

150 porcji zupy jarzynowej trafiło w piątek, 12 maja 2023 r., z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Fundusze na zakup posiłku pochodziły ze zbiórki, jaką przeprowadziła Fundacja “Misericors” wraz z Kościołem Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

– Wpatrzeni w św. Siostrę Faustynę, która już jako młoda dziewczyna starała się pomagać ubogim, chcemy czynić miłosierdzie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy na Fundusz Miłosierdzia, jaki działa przy naszym Sanktuarium, ale i na zbiórkę organizowaną przez Fundację Misericors, wpłacili swój dar serca. Razem dziś sprawiliśmy ogromną radość 150 osobom, a wierzymy, że w ten sposób także samemu Panu Jezusowi, bo przecież mówił „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili” – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Każdy kto chciałby włączyć się w łagiewnicką akcję wspierania ubogich może wpłacić swój dar serca na Fundusz Miłosierdzia. Inspiracją do jego powstania były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Nakarmiliśmy głodnych

Zobacz więcej o zbiórce zakończonej w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku: