Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zupa od św. Faustyny w Tygodniu Miłosierdzia ̵...

Zupa od św. Faustyny w Tygodniu Miłosierdzia – Łagiewniki, 12 kwietnia 2024

W piątek 12 kwietnia 2024 r. podopieczni Dzieła św. Ojca Pio otrzymali 150 porcji zupy. Ciepły krupnik został zakupiony ze środków Funduszu Miłosierdzia, zebranych w ramach “zrzutki” prowadzonej przez Fundację Misericors i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach!


Trwa zbiórka online – dołącz, zapraszamy wraz z Sanktuarium w Łagiewnikach!

 

– Trwa Tydzień Miłosierdzia, czas gdy możemy w sposób szczególny okazywać sobie miłosierdzie. Dziś ofiarowaliśmy 150 porcji zupy. Mamy nadzieję, że ten dar uradował serca potrzebujących – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, dodając, że akcja będzie kontynuowana. – Widzimy jak „Zupa od św. Siostry Faustyny” przyjęła się i jak jest potrzebna. Cieszy nas to, że tak wiele osób ma serca o wielkiej wyobraźni miłosierdzia i składa swój dar serca, ofiarowując ciepły posiłek potrzebującym – podkreśla Pabis.

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny” finansowana jest z Funduszu Miłosierdzia. Inspiracją do jego powstania były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zupa św. Faustyny w Tygodniu Miłosierdzia


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!