Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Zupa od św. Siostry Faustyny” –...

“Zupa od św. Siostry Faustyny” – 150 porcji zupy dla potrzebujących dzięki zbiórce Fundacji “Misericors” i Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 8 września 2023

Po czasie wakacji Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powrócił do akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny”. W piątek 8 września 2023 r. do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zostało przekazanych 150 porcji zupy jarzynowej. Środki na zakup posiłku pochodzą z Funduszu Miłosierdzia.

– „Zupa od św. Siostry Faustyny” to dla nas bardzo ważna akcja, ważne dzieło. Chcemy je realizować i cieszy nas bardzo to, że wielu ludzi wspomaga nas w tym. Jeszcze i na ten miesiąc mieliśmy środki, które zebraliśmy razem z Fundacją Misericors – wyjaśnia Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje: – Dziękujemy ludziom dobrej woli, że mają wielką wyobraźnię miłosierdzia i oczy szeroko otwarte na potrzeby bliźnich. W tym trudnym czasie jesienno-zimowym, który przed nami tych potrzeb będzie znacznie więcej. Czyńmy więc razem miłosierdzie i za miesiąc – w 85. rocznicę śmierci św. Siostry Faustyny – znów ugotujmy zupę z Apostołką Bożego Miłosierdzia i przekażmy ją tym, którzy na co dzień nie mają ciepłego posiłku.

Wesprzyj akcję ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny” została zainicjowana w październiku 2022 roku.

Pomysł akcji zrodził się pod wpływem „Dzienniczka” Siostry Faustyny: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”. (Dz. nr 1312)

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny” może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zupa od św. Siostry Faustyny

Zobacz więcej o zbiórce zakończonej w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku: