Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Boże Ciało 2021 – procesje ze śpiewnikami i ...

Boże Ciało 2021 – procesje ze śpiewnikami i dywany kwiatowe w serwisie Get Mercy

Ponad 350 lokalizacji możemy odnaleźć na interaktywnej mapie inicjatyw związanych z uroczystością Bożego Ciała 2021, przygotowanej przez Fundację Orszak Trzech Króli we współpracy z Fundacją Misericors na platformie Get Mercy, pod adresem getmercy.org/bozecialo. Są to parafie, w których uczestnicy świątecznych procesji w dniu 3 czerwca 2021 r. będą korzystali ze specjalnych eucharystycznych śpiewników lub gdzie w kościołach zostaną ułożone dywany kwiatowe.

W trosce o jak najliczniejsze i głębokie przeżywanie wydarzeń religijnych, a także o większe zaangażowanie świeckich w działania parafii, Fundacja Orszak Trzech Króli od ponad dekady promuje sposoby uświetniające tradycyjne procesje z Najświętszym Sakramentem ulicami miast, odbywające się w dniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. W bieżącym roku, po raz pierwszy – we współpracy z Fundacją Misericors, został uruchomiony projekt mapujący lokalizacje parafii uczestniczących w proponowanych przez Fundację inicjatywach – wirtualna, interaktywna baza w serwisie Get Mercy: getmercy.org/bozecialo zawierająca krótkie informacje o nich oraz inteligentną wyszukiwarkę z funkcją wskazywania inicjatyw “w pobliżu”. To już drugi wspólny projekt obu Fundacji związany z platformą Get Mercy. Pół roku wcześniej uruchomiły serwis mapujący lokalizacje głównych przedsięwzięć Orszaku Trzech Króli 2021, przygotowywanych na 5 i 6 stycznia 2021 roku.

Dywan kwiatowy w kościele na procesję Bożego Ciała to kobierzec we wzory ułożony z ziół i kwiatów, po którym przechodzi ksiądz z monstrancją – dodaje uroku kościołowi i podkreśla wagę wydarzenia, jakim jest procesja Bożego Ciała. Instrukcję wykonania można znaleźć na stronie bozecialo.info.pl

Specjalne śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi oraz opisami cudów eucharystycznych pomagają uczestnikom włączyć się aktywnie w śpiew podczas procesji Bożego Ciała, bo przecież “Kto śpiewa, dwa razy się modli”. Śpiewniki te można co roku zamawiać kontaktując się z biurem Fundacji Orszak Trzech Króli.

Fundacja „Orszak Trzech Króli” http://orszak.org –  istniejąca od 2010 r. jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie. Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne. Na czele Rady Fundacji stoi Piotr Giertych.

Fundacja “Misericors” https://misericors.org/  założona w 2015 r., u progu Roku Miłosierdzia, przez przedsiębiorcę informatyka oraz księdza doktora teologii, której dewizą jest hasło: Codzienna Aplikacja Miłosierdzia, stawia sobie za cel realizację wezwania św. Jana Pawła II do “nowej wyobraźni miłosierdzia” – na “ cyfrowym kontynencie”,  z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych. Prezesem Fundacji jest Paweł Poleński.


Serwis www.getmercy.org wystartował w dniu liturgicznego wspomnienia świętej siostry Faustyny Kowalskiej, 5 października 2020 r. Projekt, w zamyśle Fundacji Misericors, to chrześcijańska, międzynarodowa, niekomercyjna platforma społecznościowa, umożliwiająca w nowy sposób głoszenie Miłosierdzia oraz promocję Dobra i empatii w Sieci, z planowanymi komponentami technologii rozszerzonej rzeczywistości AR oraz streamingu online.

Serwis zawiera obecnie:

interaktywną mapę z lokalizacjami i wizytówkami sanktuariów Bożego Miłosierdzia w Polsce oraz wybranych na świecie,

sekcję uczynków miłosierdzia, gdzie internauci mogą zachęcać, inspirować i motywować innych do realizacji uczynków miłosierdzia przez dzielenie się własnymi dokonaniami i pomysłami na czynienie dobra,

sekcję intencji modlitewnych, której celem jest zachęcanie do wzajemnej modlitwy i postu w przesyłanych intencjach

sekcję Słowo na dziś, która zaprasza do zapoznania się z fragmentami Ewangelii wskazywanymi przez Kościół na każdy dzień, cytatami z mistrzów życia duchowego lub informacjami związanymi z kalendarzem świąt kościelnych.

Internauci mogą rejestrować się na Get Mercy jako użytkownicy podając jedynie swój e-mail oraz nadając nick – nie są zbierane żadne dane osobowe, ale mogą korzystać z niego także bez rejestracji. Zainteresowani otrzymują też codziennie jedną wiadomość Web Push z serwisu na swój telefon lub komputer.

Od stycznia 2021 r. zaprzyjaźnieni kapłani odprawiają w każdym miesiącu Msze święte w intencji Internautów, Dobroczyńców i w składanych przez nich w serwisie Get Mercy intencjach modlitewnych.

PS/Misericors


Boże Ciało 2021 z Get Mercy!