Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wypominki z Get Mercy” 1-10 listopada...

“Wypominki z Get Mercy” 1-10 listopada 2022 i Msza św. w intencji polecanych zmarłych, 12 listopada 2022

Jezus Miłosierny - dłoń ze smartfonem

W sobotę, 12 listopada 2022 r. o godz. 12.30, Mszę św. w intencji polecanych przez Internautów osób zmarłych odprawił ks. Marek Chrzanowski FDP! W ramach inicjatywy “Wypominki z Get Mercy”, w dniach od 1 do 10 listopada 2022 r. zaprosiliśmy do zgłaszania bliskich zmarłych za pośrednictwem platformy Get Mercy oraz do modlitwy za nich, o Boże miłosierdzie, uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba.

 Internauci przekazali w dniach 1-10 listopada prośby o modlitwę w intencji:

• zmarłego ojca (Internautki “Emi”)

• Haliny i Franciszka Krogulec, Teresy i Jana Sobowiec, Władysławy, Stanisława i Henryka Chudzickich, Mariana i Haliny Jastrzębskich, Teresy Kropisz, Zofii Sadowskiej, Jerzego Zaremby, ks. Krzysztofa Pawlika

• Stanisławy Palarczyk, Stanisława i Zofii Rusnak, Wojciecha i Heleny Borowicz oraz dusz zapomnianych potrzebujących mojej modlitwy (Internautka “JoannaPa”)

• Praksedy Pieluchy, Wacława Pieluchy, Marianny i Stefana Faryś, Jolanty i Pawła Faryś

• zmarłych z rodziny Leszczyńskich: Józefa, Jerzego, Andrzeja; Anny Janus, Krystyny i Józefa Uliasz, Gienka Zubrzyckiego i Leszka Zubrzyckiego, Wojciecha Śliwińskiego, Piotra Grzybowskiego, Waldemara Pokojskiego, Sebastiana Kowalskiego

• zmarłych z rodziny (Internautki “Sobanekagata”), Marka Kajdy, Lucyny Knapik, Ryszarda Kowalczyka, Leony Kowalczyk

• taty Jerzego (Internautki “KarolinaJa”)

• zmarłych z rodzin: Pietrowiczów, Wojtaszaków, Hertel, Płoszyńskich oraz wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących

• zmarłych: taty Jana, chrzestnych Genowefy i Antoniego oraz wszystkich przodków i sąsiadów, zmarłych kuzynów: Mietka, Benka, Zdzisława, Renaty i wszystkich krewnych (Internautki “EWY”)

• Ireny Cylwik, Kazimierza Cylwika, Leonarda Poradnik, Antonii Poradnik, Zenobii Dyrynda, Henryka Dyryndy, Weroniki Jaroszewicz, Piotra Jaroszewicza, Janiny Pilarczyk, Zenona Pilarczyka, ks. Kamila Spolankiewicza, Renaty Baran

Zobacz też —> Odpust zupełny dla zmarłych – jak uzyskać?

Zgłoszenia osób zmarłych, których nazwiska miały być wymienione podczas Mszy św. w sobotę 12 listopada 2022 prosiliśmy publikować do godz. 23.59 we czwartek 10 listopada.


Aby opublikować prośbę o modlitwę za bliską zmarłą osobę:

• należy odwiedzić sekcję Intencje w ramach Get Mercy > https://getmercy.org/intentions

następnie kliknąć w znak + w prawym dolnym rogu witryny

będąc już zalogowanym/zarejestrowanym w serwisie, dodać imię i nazwisko zmarłej osoby poprzedzając: “Proszę o modlitwę za zmarłą/zmarłego/zmarłych …”

oraz dodać hashtag “wypominki2022” (nie jest to jednak konieczne).

Zobacz też —> Msze święte z Get Mercy – za Was i w przesłanych przez Was intencjach!


Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych; mają początek w starożytnej liturgii. Przede wszystkim są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci.

Wypominki nie są tylko i wyłącznie tradycją Kościoła. To modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy. Oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba, czyli tego stanu życia, do którego wszyscy wierzący zdążamy.

Zobacz więcej —> Stacja7.pl: Wypominki. Czym są i dlaczego je zamawiamy?


Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Zobacz też:

Czym jest czyściec

Wypominki – czym są?

Papieską intencję modlitewną na listopad 2022 r.

Św. Faustyna – Mam iść do kaplicy…


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja