Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wypominki z Get Mercy” 1-7 listopada ...

“Wypominki z Get Mercy” 1-7 listopada 2021 i Msza św. w intencji polecanych zmarłych, 8 listopada 2021

Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę “Wypominki z Get Mercy”, w ramach której w dniach od 1 do 7 listopada 2021 r. zachęcamy do zgłaszania bliskich zmarłych za pośrednictwem platformy Get Mercy oraz do modlitwy za nich, o Boże miłosierdzie, uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba. W poniedziałek 8 listopada o godz. 18.00 Mszę św. w intencji polecanych przez Internautów osób zmarłych odprawi ks. Marek Chrzanowski FDP!

Aby opublikować prośbę o modlitwę za bliską zmarłą osobę:

• należy odwiedzić sekcję Intencje w ramach Get Mercy > https://getmercy.org/intentions

następnie kliknąć w znak + w prawym dolnym rogu witryny

będąc już zalogowanym/zarejestrowanym w serwisie, dodać imię i nazwisko zmarłej osoby poprzedzając: “Proszę o modlitwę za zmarłą/zmarłego/zmarłych …”

oraz dodać hashtag “wypominki2021 (nie jest to jednak konieczne).

Zgłoszenia osób zmarłych, których nazwiska mają być wymienione podczas Mszy św. w dniu 8 listopada o godz. 18.00, prosimy publikować do godz. 23.59 w dniu 7 listopada.

Zobacz też —> Msze święte z Get Mercy – za Was i w przesłanych przez Was intencjach!


Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych; mają początek w starożytnej liturgii. Przede wszystkim są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci.

Wypominki nie są tylko i wyłącznie tradycją Kościoła. To modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy. Oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba, czyli tego stanu życia, do którego wszyscy wierzący zdążamy.

Zobacz więcej —> Stacja7.pl: Wypominki. Czym są i dlaczego je zamawiamy?


Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

W roku 2021, podobnie jak w 2020, Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że “odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad”.

Penitencjaria Apostolska wprowadziła też w roku 2020 i 2021 dodatkową możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych dla osób starszych, chorych i tych wszystkich “którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych…”

Zobacz więcej —> Odpust zupełny dla zmarłych – jak uzyskać? W roku 2021 – przez cały listopad!


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja