Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli 2021 w serwisie Get Mercy R...

Orszak Trzech Króli 2021 w serwisie Get Mercy – Mapa, lokalizacje, informacje

Orszak Trzech Króli 2021, który odbędzie się  w okolicznościach wyjątkowych, związanych z pandemią COVID-19 będzie miał również wyjątkowy charakter i formę. Do inicjatyw zaplanowanych przez Fundację “Orszak Trzech Króli” na Uroczystość Objawienia Pańskiego, takich jak Mini Orszak, Orszak Kolędowy, Spacer Orszakowy i Orszakowy Challenge Kolędowy dołącza, przygotowany wraz z Fundacją “Misericors” pod adresem www.getmercy.org/orszak serwis mapujący lokalizacje głównych przedsięwzięć przygotowywanych na 5 i 6 stycznia 2021 roku.

Wideo —> Orszak Trzech Króli: Spot zapraszający na Orszak Trzech Króli 2021!

Dzięki współpracy obu podmiotów, na wirtualnej, responsywnej mapie – www.getmercy.org/orszak oraz w inteligentnej wyszukiwarce z funkcją wskazywania eventów “w pobliżu”, aktualizowanym na bieżąco od połowy listopada 2020, znaleźć można lokalizacje, w których organizowane będą w dniu 6 stycznia 2021 r. Mini Orszaki, mające stanowić rozproszoną alternatywę dla tradycyjnych Orszaków Trzech Króli, możliwą do realizacji z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego uczestników (ich organizatorzy otrzymają dedykowane na ten rok orszakowe korony, śpiewniki, nalepki i gazetki, itp.) Znajdujemy tu także Orszaki Kolęd czyli Święty Wieczór – 5 stycznia, które odbędą się w wigilię święta Epifanii. Uczestnicy wspólnego kolędowania spotkają się w kościołach, szkołach, centrach kultury – o ile sytuacja epidemiczna tego nie uniemożliwi, a także w domach w całej Polsce – ta inicjatywa, w trudnym dla wszystkich czasie, połączy tysiące mieszkańców Polski w śpiewaniu tradycyjnych kolęd!

Serwis www.getmercy.org, którego nowym elementem jest mapa Orszaków Trzech Króli 2021, wystartował w dniu liturgicznego wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej, 5 października 2020 r. Rozwijany od niedawna projekt, obecnie w wersji beta, to w zamyśle Fundacji “Misericors’ chrześcijańska, międzynarodowa platforma społecznościowa, umożliwiająca w nowy sposób głoszenie Miłosierdzia oraz promocję Dobra i empatii w Sieci, z planowanymi komponentami technologii rozszerzonej rzeczywistości AR oraz streamingu online. Inicjalnie, serwis zawiera interaktywną mapę z  lokalizacjami i wizytówkami wszystkich  sanktuariów Bożego Miłosierdzia w Polsce oraz  wybranych na świecie (docelowo wszystkich), sekcję uczynków miłosierdzia, gdzie internauci mogą zachęcać, inspirować i motywować innych do realizacji uczynków miłosierdzia przez dzielenie się własnymi dokonaniami i pomysłami na czynienie dobra oraz sekcję intencji modlitewnych, której celem jest zachęcanie do wzajemnej modlitwy i postu w przesyłanych intencjach. Internauci mogą rejestrować się w nim jako użytkownicy podając jedynie swój e-mail oraz nadając nick – nie są zbierane żadne dane osobowe, ale mogą korzystać z niego także bez rejestracji.

Fundacja „Orszak Trzech Króli”http://orszak.org –  istniejąca od 2010 r. jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie. Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne. Na czele Rady Fundacji stoi Piotr Giertych.

Fundacja “Misericors” https://misericors.org/  założona w 2015 r., u progu Roku Miłosierdzia, przez przedsiębiorcę informatyka oraz księdza doktora teologii, której dewizą jest hasło: Codzienna Aplikacja Miłosierdzia, stawia sobie za cel realizację wezwania św. Jana Pawła II do “nowej wyobraźni miłosierdzia” – na “ cyfrowym kontynencie”,  z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych. Prezesem Fundacji jest Paweł Poleński.

Więcej o inicjatywach Fundacji “Orszak Trzech Króli” na dzień 5 i 6 stycznia 2021 roku:

Mini Orszak, 6 stycznia 2021 r., to wspólne kolędowanie połączone z występem jasełkowym czy koncertowym, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną czy wędrowania do szopki. Może się odbywać w parafiach, domach kultury, szkołach, na ulicy, itp. Organizatorzy otrzymają od Fundacji “Orszak Trzech Króli” orszakowe korony, śpiewniki, nalepki i gazetki, itp.

Orszak Kolęd – Święty Wieczór, 5 stycznia 2021 r., to spotkanie kolędowe w wieczór poprzedzający Święto Objawienia Pańskiego, będące nawiązaniem do polskiej tradycji gromadzenia się przy wspólnym śpiewaniu kolęd w okresie od Bożego Narodzenia do Święta Epifanii.

Spacer Orszakowy to rodzinna gra polegająca na rodzinnym przejściu trasy dotychczasowego Orszaku ulicami swoich miejscowości w celu przeżycia wydarzenia w inny niż tradycyjnie sposób.

Orszakowy Challenge Kolędowy jest inicjatywą, w ramach której, w czasie pandemii COVID-19, Fundacja “Orszak Trzech Króli” chce połączyć całą Polskę łańcuchem piękna kolęd – zachęcając wszystkich, by nagrywając filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i zamieszczając go w ramach mediów społecznościowych oraz nominując kolejne osoby do tego wyzwania, stali się jego ogniwami!