Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Mikołajowa zupa z Łagiewnik dla bezdomnych –...

Mikołajowa zupa z Łagiewnik dla bezdomnych – 6 grudnia 2023

W środę 6 grudnia 2023 r., z samego rana, św. Mikołaj zawiózł z Łagiewnik do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 150 porcji gorącej zupy grzybowej i bułki. Środki na zakup posiłku pochodziły z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 Wpatrzeni w postać św. Siostry Faustyny, która czynem okazywała miłosierdzie, widzimy dziś także i św. Mikołaja, który był człowiekiem o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że po śmierci swoich rodziców dzielił się majątkiem z innymi. Jedna z historii opowiada o tym, że zatroszczył się o posag dla ubogich dziewcząt, wrzucając do ich domu złote kule z pieniędzmi – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, podkreślając, że każdy kto złożył swój „grosz” na Funduszu Miłosierdzia dziś stał się świętym Mikołajem – dołożył swoją „cegiełkę” do posiłku dla bezdomnych.

Przychodzi pomału czas podsumowań. Widzimy więc, że w tym roku z Funduszu Miłosierdzia i dzięki pomocy Fundacji Misericors zakupiliśmy dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 1650 porcji zupy czy bigosu, pączki w Tłusty Czwartek, ciasto na święta i kawę.

Wesprzyj akcję ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Pomogliśmy także Pielgrzymom z Ziemi Świętej, którzy po wybuchu wojny znaleźli schronienie w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Niemal każdego dnia w naszej restauracji Agape wydajemy także posiłki osobom potrzebującym.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

„W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Mikołajowa zupa dla bezdomnych


Zobacz więcej o zbiórce zakończonej w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku: