Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pozdrowienia świąteczne z Ekwadoru! – Ojciec...

Pozdrowienia świąteczne z Ekwadoru! – Ojciec Mariusz Szczepański SVD o Adwencie i Bożym Narodzeniu na misji

– Ten rok 2021 (…) nie był łatwy dla nas tutaj. Boże Narodzenie świętujemy na wspólnotach, zgłębiając Tajemnicę Miłości i Pokoju, którego świat dzisiaj bardzo potrzebuje. Skromne Msze Święte wśród mieszkańców wiosek, wspólne procesje, tradycje wioskowe, które pielęgnuje się poprzez ubieranie dzieci w stroje aniołków, pasterzy i Świętej Rodziny, dzielenie się tym co mamy w tym czasie, uczy nas dobroci jaką dzieciątko Jezus ukazuje nam poprzez swoje Narodzenie… – Zapraszamy do zapoznania się z relacją o. Mariusza Szczepańskiego SVD, który przybliża specyfikę przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia 2021 w Ekwadorze. Polski misjonarz werbista posługuje w tym kraju już od 2009 roku.

Foto: Archiwum o. Mariusza Szczepańskiego SVD (grudzień 2021)

Od początku swojej posługi o. Mariusz dostrzega naglącą potrzebę pomocy materialnej ludziom ze swoich wspólnot – dzięki ofiarności przyjaciół i dobrodziejów z Polski ta pomoc przybiera wiele konkretnych form!

Zapraszamy do włączenia się w dzieło realizowane przez ojca Mariusza, poprzez objęcie go misyjnym patronatem oraz wsparcie finansowe jego posługi!

Potrzeb jest wciąż wiele, a ludzie do których dociera ta pomoc są bardzo wdzięczni, za każdą dobroć otrzymaną z Polski przez ręce o. Mariusza!

Zobacz też —> Misja Ekwador – wspieramy ojca Mariusza w niesieniu Ewangelii!


Pozdrowienia świąteczne z Ekwadoru!

Kiedy przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia tutaj w Ekwadorze, poprzez organizowane nowenny przed uroczystościami Świąt Narodzenia Jezusa, jedną z postaci ważnych w czasie naszego rozważania adwentowego była Maryja Panna, która daje nam przykład modlitwy i pracy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Po otrzymaniu zapowiedzi anioła nie została w swoim domu w Nazarecie, ciesząc się wspaniałym darem, jaki otrzymała. Stało się tak, ponieważ dobrze rozumiała misję, którą otrzymała. Bycie Matką Pana oznaczało pełne oddanie się Bogu i służbę innym, tak jak uczynił to sam Jezus, gdy przyszedł na świat. Łatwo więc wywnioskować, że czas Zbawiciela to czas miłosierdzia i pociechy.

Ten rok 2021, z racji wielu smutnych chwil, nie był łatwy dla nas tutaj. Boże Narodzenie świętujemy na wspólnotach, zgłębiając Tajemnicę Miłości i Pokoju, którego świat dzisiaj bardzo potrzebuje. Skromne Msze Święte na wspólnotach, wśród mieszkańców wiosek, wspólne procesje, tradycje wioskowe, które pielęgnuje się poprzez ubieranie dzieci w stroje aniołków, pasterzy i Świętej Rodziny, dzielenie się tym co mamy w tym czasie, uczy nas dobroci jaką Dzieciątko Jezus ukazuje nam poprzez swoje Narodzenie.

W tym roku dzięki pomocy ludzi dobrego serca z Polski, wiele rodzin otrzymało w tym czasie paczki żywnościowe i małe paczki z ciastkami jako skromny symbol że św. Mikołaj o nich również pamięta. Serce się raduje, kiedy na małej umorusanej buzi dziecka, czy na twarzy starszego człowieka, zniszczonej przez prace w górach na słońcu, można dostrzec wyrazy wdzięczności i uśmiech z racji otrzymanej pomocy. Radość którą przynosi na świat Dzieciątko Jezus, pomnaża się i daje nadzieję dla tych najuboższych.

Niech zatem ten okres świąteczny będzie dla każdego z nas czasem pełnym Bożego Błogosławieństwa Małego Jezusa dla każdej rodziny, a Maryja, która oddała się w pełni na służbę Bogu, każdego dnia wstawia się za nami przed swoim Synem. Jest kobietą miłości i życia. Ta która pokazuje swoją wielkość w służbie i uczy nas, jak być wielkimi w dawaniu siebie innym…

Z pozdrowieniami świątecznymi i pamięcią w modlitwie.

o. Mariusz Szczepański SVD
Ekwador


Posłuchaj ojca Mariusza – 25 grudnia 2021:


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja