Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

24. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalski...

24. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej i ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego przez Jana Pawła II – 30 kwietnia 2024

We wtorek 30 kwietnia 2024 r. przypada 24. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia – apostołki Bożego Miłosierdzia. Kanonizacja, dokonana przez papieża św. Jana Pawła II, miała miejsce na placu św. Piotra w Rzymie i w Sanktuarium w Łagiewnikach w 2000 roku.

Zobacz też —> 31. rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny Kowalskiej przez papieża Jana Pawła II – 18 kwietnia 2024


Siostra Faustyna opisała to wydarzenie z detalami ponad 60 lat wcześniej, pod koniec marca 1937 roku (Dz. 1044-10480. Kto był uczestnikiem tych wydarzeń, wie, że ta wizja dokładnie się spełniła.

W tym dniu Ojciec Święty Jan Paweł II wprowadził święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła i orędzie Miłosierdzia przekazane przez św. Siostrę Faustynę dał całemu Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary.

Świadectwo cudownego uzdrowienia badane do kanonizacji, opis tego wydarzenia oraz kanonizacyjna homilia Ojca Świętego na stronie —> faustyna.pl.

Codziennie dziękujemy za ten „dar Boga dla naszych czasów”, jak o św. Faustynie i orędziu Miłosierdzia, które przekazała, powiedział św. Jan Paweł II. W jej prorocką misję głoszenia światu – przez świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę – biblijnej prawdy o miłosiernej miłości Boga włączają się miliony ludzi na całym świecie, tworząc Apostolski Ruch Bożego Miłosierdzia, czyli to „nowe zgromadzenie”, którego założenia żądał Jezus.

Niech kolejna rocznica kanonizacji Apostołki Bożego Miłosierdzia będzie okazją nie tylko do dziękczynienia, ale także do zgłębiania jej niezwykle bogatego dziedzictwa.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica kanonizacji św. Siostry Faustyny

Zobacz też:

Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

Modlitwa do św. Siostry Faustyny – Jan Paweł II

Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje – Modlitwa św. Siostry Faustyny

Uroczystość kanonizacji opisała Siostra Faustyna w swym „Dzienniczku” na wiele lat przed tym wydarzeniem. 23 marca 1937 roku miała wizję, w której zobaczyła, że ta uroczystość odbywa się równocześnie w Rzymie i w Krakowie, choć nie znała wynalazku telewizji ani łączności przez tele-most. Dzięki wynalazkom technicznym i cywilizacyjnym uczestnicy uroczystości kanonizacyjnej 30 kwietnia 2000 roku, bez względu na to czy byli w Rzymie czy w Krakowie, mogli przeżywać ją wspólnie. Spełniła się więc jej prorocza wizja dotycząca uroczystości kanonizacyjnej w Rzymie i Krakowie, a także proroctwo dotyczące ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Tak tę uroczystość opisała sama Siostra Faustyna…

Czytaj całość —> Faustyna.pl: Uroczystość kanonizacji

Posłuchaj rozmowy “Prorocka misja świętej Faustyny”:

Wideo —> Faustyna: 1. Prorok naszych czasów – ROZMOWY O MIŁOSIERDZIU – Prorocka misja świętej Faustyny


Z homilii kanonizacyjnej, wygłoszonej przez św. Jana Pawła II:

… Doznaję dziś naprawdę wielkiej radości, ukazując całemu Kościołowi jako dar Boży dla naszych czasów życie i świadectwo Siostry Faustyny Kowalskiej. Zrządzeniem Bożej Opatrzności życie tej pokornej córy polskiej ziemi było całkowicie związane z historią XX w., który niedawno dobiegł końca. Chrystus powierzył jej bowiem swoje orędzie miłosierdzia w latach między pierwszą a drugą wojną światową. Kto pamięta, kto był świadkiem i uczestnikiem wydarzeń tamtych lat i straszliwych cierpień, jakie przyniosły one milionom ludzi, wie dobrze, jak bardzo potrzebne było orędzie miłosierdzia.

Jezus powiedział do Siostry Faustyny: “Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dz. , 300). Za sprawą polskiej zakonnicy to orędzie związało się na zawsze z XX wiekiem, który zamyka drugie tysiąclecie i jest pomostem do trzeciego. Nie jest to orędzie nowe, ale można je uznać za dar szczególnego oświecenia, które pozwala nam głębiej przeżywać Ewangelię Paschy, aby nieść ją niczym promień światła ludziom naszych czasów.

Przeczytaj całą —> Homilię Jana Pawła II wygłoszona podczas kanonizacji s. Faustyny


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!