Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa do św. Józefa robotnika – papieża J...

Modlitwa do św. Józefa robotnika – papieża Jana XXIII

– Święty Józefie, opiekunie Dzieciątka Jezus, przeczysty oblubieńcze Maryi, który wypełniając wiernie swoje obowiązki, pracą rąk zarabiałeś na utrzymanie Świętej Rodziny Nazaretańskiej, weź nas w swoją opiekę, kiedy z ufnością do Ciebie się zwracamy… Polecamy modlitwę do św. Józefa, ułożoną przez św. papieża Jana XXIII.

Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Józefa rzemieślnika w dniu 1 maja.


Modlitwa do św. Józefa robotnika

Święty Józefie, opiekunie Dzieciątka Jezus, przeczysty oblubieńcze Maryi, który wypełniając wiernie swoje obowiązki, pracą rąk zarabiałeś na utrzymanie Świętej Rodziny Nazaretańskiej, weź nas w swoją opiekę, kiedy z ufnością do Ciebie się zwracamy.

Ty znasz nasze potrzeby, troski, nadzieje. Ty również przeżywałeś chwile próby, doświadczenia i niepokoju. Do Ciebie się uciekamy ufni, że w Tobie znajdziemy opiekuna.

Wśród rozlicznych zajęć codziennego życia, Twoja dusza znajdowała pokój i ukojenie w głębokim zjednoczeniu z Jezusem i Jego Matką, Twojej pieczy powierzonym. Dopomóż i nam zrozumieć, że w naszych potrzebach nie jesteśmy opuszczeni, byśmy w naszej pracy spotykali też Jezusa i przy Nim trwali, podobnie jak Ty to czyniłeś.

Uproś nam tę łaskę, by w naszych rodzinach, w zakładach i miejscach pracy, wszędzie gdzie chrześcijanin pracuje, wszystko było nacechowane miłością i sprawiedliwością. Niech każdy usiłuje czynić wszystko dobrze, by kiedyś otrzymał bogactwo darów nieba.


Tekst za —> jozef-kielce.pl: Modlitwy

fot. Wikimedia Commons: Gerrit van Honthorst – Childhood of Christ – WGA11656