Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

1 maja 2024 w Łagiewnikach Msza św. w intencji Dar...

1 maja 2024 w Łagiewnikach Msza św. w intencji Darczyńców internetowej akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny”!

W Środę Popielcową, 14 lutego 2024 r., Fundacja “Misericors” i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – misericordia.eu zaprosiły Internautów do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, którego rozwój umożliwia prowadzenie akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny” – przekazywanie ciepłych posiłków osobom najbardziej potrzebującym! W środę 1 maja 2024 r. o godz. 18.00, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawiona w intencji Darczyńców akcji Msza święta!

Zobacz też —> 1 maja – Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Pozyskane od Darczyńców środki – 23 500 zł, w ramach zbiórki na platformie Zrzutka.pl, trwającej do 19 kwietnia 2024 r., pozwolą na przygotowanie i przekazanie podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie 10 zestawów po 150 posiłków! Wesprą też głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.

Tegoroczna zbiórka była już drugą edycją internetowej akcji – w roku 2023 “Misericors” i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pozyskały w ten sposób 13 140 zł.

Eucharystia w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w środę 1 maja 2024 r., o godz. 18.00, będzie zwieńczeniem tegorocznej akcji internetowej Fundacji “Misericors” i Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz wyrazem wdzięczności dla wszystkich Miłosiernych Samarytan, którzy wsparli to dzieło realizujące w praktyce miłosierny uczynek “Głodnych nakarmić”!

Misericors


Zapraszamy – dołącz do Darczyńców Fundacji “Misericors”!


Akcja “Zupa od św. Siostry Faustyny” przynosi wymierne efekty – w roku 2023 r. Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ofiarował osobom bezdomnych, zgłaszającym się do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 1 650 porcji ciepłych posiłków, a także ciasto oraz kilka kilogramów kawy. Środki na 6 tur po 150 obiadów pochodziły z ubiegłorocznej zbiórki prowadzonej we współpracy z Fundacją “Misericors”!

W roku 2023. ze środków Funduszu Miłosierdzia łagiewnickie Sanktuarium przyjęło także Pielgrzymów z Ziemi Świętej, którzy po wybuchu wojny nie mogli wrócić do swoich domów. Pomysł akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zrodził się pod wpływem czytania jej „Dzienniczka”. Pod numerem 1312 znajduje się taki zapis:

Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego.

Fundusz Miłosierdzia, z którego finansowane są posiłki dla osób bezdomnych działa od 3 lat przy Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Fundusz współpracuje z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, które służy pomocą potrzebującym i ubogim. Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach.

W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi.

Fundacja “Misericors” została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa “wyobraźnia miłosierdzia” – mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!

Na podstawie: Misericordia.eu / Misericors


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!