Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa do św. Antoniego o odzyskanie zgubionych ...

Modlitwa do św. Antoniego o odzyskanie zgubionych lub skradzionych rzeczy

Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem świętego Antoniego o odzyskanie zgubionych lub skradzionych rzeczy. Liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (1195 – 1231) przypada w Kościele w dniu 13 czerwca.

Ludzie zapamiętali cuda czynione przez św. Antoniego za życia. Wiele cudów czynił też po śmierci.  Antoni kanonizowany został przez papieża Grzegorza IX niespełna rok po śmierci 30 maja 1232 roku. Siedem wieków później, 16 stycznia 1949 r., Pius XII ogłosił go Doktorem Kościoła.

Bardzo szybko zaczęto uważać św. Antoniego za patrona pomocnego przy odnajdywaniu zagubionych rzeczy (…) ale wśród wiernych zrodziło się także przekonanie, że św. Antoni wysłuchuje próśb w zamian za coś… Dziś w niemal wszystkich kościołach katolickich można spotkać skarbonki z napisem: „Chleb świętego Antoniego”. Wierni wrzucają do nich datki wraz z karteczkami zawierającymi prośby lub podziękowania.


Modlitwa o odzyskanie zgubionych lub skradzionych rzeczy

Święty Antoni!

Wielką łaską obdarzył Cię Bóg, czyniąc Cię patronem rzeczy zgubionych i skradzionych. Stroskany przychodzę do Ciebie ufając, że pomożesz mi w odnalezieniu rzeczy zaginionej, której bezskutecznie szukam.

Wspomnij na to, jak wielką łaskę Bóg wyświadczył Tobie, posyłając do Ciebie wszystkich strapionych, ufających, że Twojej modlitwie Bóg niczego nie odmówi. Jakże często się działo, że za Twoim wstawiennictwem umarli otrzymywali życie, błądzący dobrą radę, uciśnieni pociechę, opętani uwolnienie, trędowaci oczyszczenie, więźniowie wolność, podróżujący pewność życia, kalecy zdrowie, okradzeni swój majątek, znajdujący się w niebezpieczeństwie ocalenie, a wszyscy cierpiący – pomoc i pociechę. Także dzisiaj wszędzie doznajemy owoców Twego wstawiennictwa u tronu Bożego.

Wyjednaj mi tę łaskę, abym ja także był jednym z tych, którzy doznali Twojej pomocy. Polecam Twej opiece to, co mi skradziono, a jeżeli zgadza się to z wolą Bożą, to spraw, abym to otrzymał i mógł znowu cieszyć się tym ku Bożej i Twojej chwale.

Amen.


Tekst / więcej o Świętym —> franciszkanie-warszawa.pl: Św. Antoni z Padwy


Zapraszamy – dołącz do Darczyńców!


Zobacz też:

13 czerwca – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

⇒ brewiarz.pl: Święty Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła

⇒ franciszkanie-warszawa.pl: Św. Antoni z Padwy