Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świ...

Nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: 12 czerwca – 13 sierpnia 2022

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w całej Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęła się nowenna tygodni przed sierpniową uroczystością 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. O nowej inicjatywie poinformował ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Niedziela 3 lipca inauguruje IV tydzień nowenny.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W niedzielę 22 sierpnia 2021 r., w czasie VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia do  Łagiewnik, abp Marek Jędraszewski rozpoczynając przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu mówił: „inaugurujemy tę niezwykłą nowennę, aby iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać Jezu, ufam Tobie!”.

Zobacz więcej —> Abp Marek Jędraszewski zainaugurował w Łagiewnikach nowennę przygotowującą do 20. rocznicy Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu

– Przez kolejne miesiące zgłębialiśmy treść poszczególnych fragmentów papieskiego Aktu zawierzenia korzystając z rozważań abpa Marka Jędraszewskiego – wskazuje ks. Zbigniew Bielas. Od niedzieli 12 czerwca 2022 r. rozpoczyna się w Bazylice Bożego Miłosierdzia nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zakończy się ona 13 sierpnia 2022, w przededniu głównych uroczystości 20-lecia, zaplanowanych w Łagiewnikach.

– Zapraszamy do włączenia się w nowennę Sanktuaria i Parafie Bożego Miłosierdzia w Polsce i na świecie oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia – dodaje kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Zobacz więcej na temat —> 20-lecia Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

Organizatorzy zachęcają do wspólnej modlitwy zarówno tych, którzy uczestniczyli w comiesięcznym przygotowaniu, jak również tych, którzy dołączyli później lub teraz pragną je rozpocząć. Materiały zawierają: temat tygodnia, fragment „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, krótkie rozważanie na każdy dzień abpa Marka Jędraszewskiego – powtórzenie najważniejszych myśli z wcześniejszych comiesięcznych opracowań oraz tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Tekst nowenny na poszczególne tygodnie jest dostępny w kolejne piątki na stronie Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl  oraz na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia www.misericordia.eu.

• Teksty I tygodnia nowenny przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu ⇒ Pobierz PDF

• Teksty II tygodnia nowenny Pobierz PDF

Teksty III tygodnia nowennyPobierz PDF

Teksty IV tygodnia nowennyPobierz PDF

Info na podstawie —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Fot. episkopat.pl

Zobacz też:

Miłosierdzie nadzieją dla świata – Rozmowa z ks. Zbigniewem Bielasem, rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Widzimy się w Łagiewnikach – rozmowa bp. Robertem Chrząszczem


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja