Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Uwierz w Miłość” – Spotkanie au...

“Uwierz w Miłość” – Spotkanie autorskie z ks. Markiem Chrzanowskim FDP w Warszawie – 10 marca 2019

W niedzielę 10 marca 2019 r. wieczorem, w podziemiach katedry warszawsko-praskiej miało miejsce słowno-muzyczne spotkanie pt. “Uwierz w Miłość” z ks. Markiem Chrzanowskim – orionistą, rekolekcjonistą i poetą, autorem rozważań, wierszy, a także opowiadań i powieści. Kapłanowi towarzyszyły śpiewem i muzyką Milena Dworznikowska i Katarzyna Bartoszek (skrzypce).

W niedzielę 10 marca wieczorem w podziemiach katedry warszawsko-praskiej miało miejsce słowno-muzyczne spotkanie z ks….

Opublikowany przez Misericors PL Poniedziałek, 11 marca 2019

 

W niedzielę 10 marca, w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, ks. Marek Chrzanowski FDP głosił kazania podczas Mszy świętych w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, przy ul. Floriańskiej 3, która tego dnia była wielkopostnym kościołem stacyjnym. Spotkanie autorskie zaplanowano na godz. 19.00, po odprawionej przez niego wieczornej Eucharystii z homilią. Kapłan mówił wiernym m.in o tym, że żyje dzięki Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wielu ludzi oraz o uzdrowieniu z choroby nowotworowej.

Podczas spotkania słowno-muzycznego w podziemiach katedry, ks. Marek – autor licznych tomików poezji, m.in. “Szafirowe jeziora”, “Dotykanie błękitu”, “Diamenty i łzy” i książek takich jak “Pod niebem pełnym zapytania”, “Kawa z niebem” czy “Spotkaliśmy się za wcześnie”, czytał wybrane wiersze, których wspólne przesłanie zawierało się w tytułowym wezwaniu “Uwierz w Miłość”. Opowiedział też kilka anegdot związanych z jego drogą jako autora liryki i prozy. Podczas wieczoru kapłanowi towarzyszyły śpiewem i muzyką Milena Dworznikowska i Katarzyna Bartoszek (skrzypce), wykonując utwory z płyty “Jest cudnie”, której teksty pochodzą z tomików poezji ks. Marka.

Kilka spośród wierszy przeczytała zaprzyjaźniona z kapłanem aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Pod koniec spotkania ks. Marek Chrzanowski długo rozmawiał z gośćmi, sympatykami swojej twórczości i podpisywał książki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników wieczoru w podziemiach katedry warszawsko-praskiej.

Strona internetowa —> Księdza Marka

Ks. Marek Chrzanowski FDP —> na Facebooku

O swoim życiu ks. Marek Chrzanowski FDP opowiada też w książce “Przeżyć, by żyć”, wywiadzie-rzece przeprowadzonym przez Patrycję Michońską-Dynek -> Pan Bóg po raz kolejny dał mi szansę – Prezentacja książki “Przeżyć, by żyć”

Misericors