Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Tydzień – Poniedziałek Wielk...

Słowo na Wielki Tydzień – Poniedziałek Wielkiego Tygodnia – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na Poniedziałek Wielkiego Tygodnia – 11 kwietnia 2022 roku.

Zobacz też —> (2020) Wielki Poniedziałek – Jezus w Betanii – Ks. Marek Chrzanowski FDP gościem audycji “Kościół na Fali” w Radiu Warszawa


Czytanie z Ewangelii według Świętego Jana (J 12, 1-11)

“Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego, drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi stopy, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.

Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z Jego uczniów, ten, który Go miał wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, że dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem i mając trzos, wykradał to, co składano.

Na to rzekł Jezus: «Zostaw ją! Przechowała to, aby Mnie namaścić na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, Mnie zaś nie zawsze macie».

Wielki tłum Żydów dowiedział się, że tam jest; a przybyli nie tylko ze względu na Jezusa, ale także by ujrzeć Łazarza, którego wskrzesił z martwych. Arcykapłani zatem postanowili zabić również Łazarza, gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa.”

Cytat za —> brewiarz.pl: Teksty liturgii Mszy św. – Poniedziałek, 11 kwietnia 2022


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Poniedziałek Wielkiego Tygodnia

„Mnie nie zawsze macie u siebie” – mówisz dzisiaj do Judasza. Maria namaściła Ciebie na czas Twojego pogrzebu. Na czas Twojej męki i śmierci. Wspomnienie chwil miłości pozwoli znieść wszystko, co trudne i ciężkie. Jak bardzo potrzebny jest Ci ten czas!

Dlatego słyszę Twoje zdecydowane słowa: „Zostaw ją”. Jakbyś do mnie mówił: „Zostaw w sobie czas miłości, cichych spotkań ze Mną, byś miał siłę nieść krzyż swojego życia. Zostaw w sobie wszystkie dobre słowa, czułe i piękne gesty, byś umiał znieść złe słowa i gesty pełne gniewu i niechęci. Zostaw w sobie wszystkie dobre relacje i przyjaźnie zanurzone w mojej łasce, byś umiał bez rozpaczy przeżyć odejścia i zdrady tych, którzy mieli iść z tobą przez życie. Zostaw w sobie moją miłość, byś umiał czerpać z niej w czasie próby wiary i ufności”.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja