Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w spraw...

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie – 15 marca 2022

“Głęboko poruszeni tragedią wojny, zdecydowanie potępiamy ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej, powodujące ogrom ofiar, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci” – napisali w oświadczeniu członkowie Konferencji Episkopatu Polski obecni na 391. Zebraniu Plenarnym, 15 marca 2022 roku.

Zobacz też:

Biskupi o wojnie w Ukrainie i kryzysie humanitarnym (komunikat po obradach)

Zakończyło się 391. Zebranie Plenarne KEP (podsumowanie obrad)

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP o posłudze miłości wobec przybyszów

Rada KEP ds. Migracji: Pomoc uchodźcom jest autentycznym świadectwem chrześcijańskiej postawy

Publikujemy pełny tekst oświadczenia:


Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie

My, biskupi polscy uczestniczący w 391. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 14-15 marca 2022 roku w Warszawie, nawiązując do wcześniejszych słów Ojca Świętego Franciszka i wystąpień przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz stanowiska Rady Stałej KEP, pragniemy zabrać głos w sprawie niczym nieusprawiedliwionej agresji Rosji na niezależną i suwerenną, rządzącą się zasadami demokracji Ukrainę.

Głęboko poruszeni tragedią wojny zdecydowanie potępiamy ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej, powodujące ogrom ofiar, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci.

Odpowiedzialnych za wybuch agresji przeciwko państwu i narodowi ukraińskiemu wzywamy do jak najszybszego wstrzymania działań wojennych i podjęcia wysiłków zmierzających do zawarcia sprawiedliwego pokoju.

Równocześnie wzywamy wszystkie osoby wierzące do żarliwej modlitwy zanoszonej w intencji pokoju w Ukrainie, połączonej, o ile to możliwe, z postem.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Caritas Polska i Caritas diecezjalnym, którzy w naszym kraju, od samego początku nieśli i nadal niosą ofiarną i bezinteresowną pomoc naszym siostrom i braciom pozostającym w Ukrainie i przybywającym do Polski, szukającym u nas schronienia przed koszmarem wojny.

Członkowie Konferencji Episkopatu Polski obecni na 391. Zebraniu Plenarnym.

Warszawa, 15 marca 2022 roku


Info za —> episkopat.pl: Episkopat Polski ws. wojny w Ukrainie: Zdecydowanie potępiamy ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej

Fot. Pixabay.com


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja