Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Relikwie św. Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosie...

Relikwie św. Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 10 grudnia 2018

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. relikwie św. Ojca Pio przybędą do bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. To jedno z wydarzeń w ramach peregrynacji kończącej obchody Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio w Polsce.

fot. Kapucyni.pl

Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała w roku 2018, w którym przypadało 100-lecie stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci, różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość.  Jednym z takich wydarzeń jest pielgrzymka prosto z San Giovanni Rotondo we Włoszech wyjątkowych relikwii pierwszego stopnia świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok.

Nawiedzenie relikwii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpocznie się w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15.00, i potrwa do Mszy św. o godzinie18.00. W tym czasie będzie możliwość uczczenia relikwii Świętego z Pietrelciny.

Cudowne relikwie odwiedzają w pierwszych dniach grudnia 2018 roku Szczecin, Poznań, Warszawę i Terliczkę (k. Rzeszowa), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Zobacz też —> Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po Polsce, 5-10 grudnia 2018


Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej/BP KEP/ Misericors / Faustyna.pl

Zobacz też —> Do nieba z Ojcem Pio – obchody podwójnego jubileuszu św. Ojca Pio w roku 2018