Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po Polsce, 5-11...

Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po Polsce, 5-11 grudnia 2018 – Zakończenie jubileuszowego Roku Ojca Pio

W dniach 5-11 grudnia 2018 r. ma miejsce peregrynacja po Polsce znaków życia i świętości świętego Ojca Pio – relikwii pierwszego stopnia świętego Stygmatyka, w ramach kończących się obchodów Jubileuszu 100-lecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz 50-lecia przejścia do domu Ojca. Program peregrynacji oraz podsumowanie Roku Jubileuszowego zaprezentowano na konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski w Warszawie 3 grudnia 2018 r.

We wtorek 11 grudnia relikwie św. Ojca Pio odwiedzą Jasną Górę!

fot. kapucyni.pl

Zobacz też —> Relikwie św. Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 10 grudnia 2018

Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała w roku 2018 różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość.  Jednym z takich wydarzeń jest pielgrzymka prosto z San Giovanni Rotondo we Włoszech wyjątkowych relikwii pierwszego stopnia świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok. Cudowne relikwie odwiedzą Szczecin, Poznań, Warszawę i Terliczkę (k. Rzeszowa), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a także Sanktuarium na Jasnej Górze.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w dniu 3 grudnia 2018 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bracia posumowali minione wydarzenia związane z Jubileuszem. Czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, kongres w Lublinie, Dziękczynienie z Maryją i Ojcem Pio za Wiarę Czechów, Węgrów i Polaków, Kongres na Jasnej Górze, czuwanie „Czyścimy Czyściec”, kongres w Gdańsku, narodowa pielgrzymka do San Giovani Rotondo, akcja społeczna „Niestygmatycy”, znaczek pocztowy z Ojcem Pio, myśli Ojca Pio wyświetlane w pociągach PKP Intercity… trudno wyliczyć wszystkie inicjatywy zrealizowane podczas jubileuszu.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Główną Mszę świętą 5 grudnia 2018 r. z okazji obecności relikwii w Szczecinie będzie celebrował abp Andrzej Dzięga – metropolita Szczecińsko-Kamieński.

6 grudnia w Poznaniu konferencje zatytułowaną „Święty Ojciec Pio – patron na nasze czasy?” wygłosi br. Roman Rusek OFMCap – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio,
natomiast uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył br. Zdzisław Duma OFMCap – Asystent Prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio Polski Północnej.

W Warszawie, w sanktuarium Świętego Ojca Pio będą miały miejsce centralne uroczystości zakończenia JUBILEUSZU.

W piątek 7 grudnia uroczyste Msze święte będą celebrować: bp Marek Stolarczyk – biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce i br. Roman Rusek OFMCap – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio.

W sobotę, 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, uroczystej Eucharystii, podczas Godziny Łaski, będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński – Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W Sanktuarium Świętego Ojca Pio w Terliczce k. Rzeszowa, 9 grudnia Mszę świętą kończącą pielgrzymkę relikwii po Polsce będzie sprawował br. Tomasz Żak – Minister Prowincjalny Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej.

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. relikwie św. Ojca Pio przybędą do bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tego samego dnia nawiedzą celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Relikwie św. Ojca Pio wystawione zostaną w Bazylice na Jasnej Górze we wtorek, 11 grudnia o godz. 19.00, i obecne będą podczas comiesięcznego, nocnego czuwania mieszkańców arch. częstochowskiej, łódzkiej i diec. sosnowieckiej.

Gościem honorowym konferencji, a także gospodarzem miejsca był bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny KEP. W swoim słowie skierowanym do dziennikarzy przypomniał o roli świętych w Kościele oraz wyraził wdzięczność braciom kapucynom za zaangażowanie w szerzenie kultu świętych przez zorganizowanie Jubileuszu.

Warto dodać, że patronaty honorowe nad krajowymi wydarzeniami i inicjatywami Jubileuszu Ojca Pio objęła Konferencja Episkopatu Polski oraz Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce i Konferencja Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

Choć Rok Ojca Pio dobiega końca, to jednak kapucyni już planują wydarzenia na kolejny rok, o których będą sukcesywnie informować w mediach.

Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej / kapucyni.pl

Zobacz też —> Do nieba z Ojcem Pio – obchody podwójnego jubileuszu św. Ojca Pio w roku 2018