Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pierwsze w Polsce Sanktuarium Świętej Rity ustanow...

Pierwsze w Polsce Sanktuarium Świętej Rity ustanowione w Nowym Sączu – 19 maja 2019

Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu został ogłoszony w niedzielę 19 maja 2019 r. Sanktuarium Świętej Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Sanktuarium w diecezji tarnowskiej zostało erygowane w związku z rozwijającym się kultem św. Rity, której liturgiczne wspomnienie przypada w dniu 22 maja.

Zobacz też —> 22 maja – Wspomnienie św. Rity z Cascii

„Cieszymy się z decyzji Księdza Biskupa i dziękujemy, że mamy sanktuarium. To dla nas zaszczyt i odpowiedzialność. Będziemy nadal szerzyć kult świętej Rity” – podkreślają parafianie. Czciciele św. Rity gromadzą się na nabożeństwie w drugie czwartki miesiąca. Są setki próśb i podziękowań.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Wideo —> diecezja.tarnow.pl: Już jest Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu [FILMY, ZDJĘCIA]

Pierwsze takie w POLSCE! Sanktuarium św.Rity. [FILMY, ZDJĘCIA]https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/6768-juz-jest-sanktuarium-sw-rity-w-nowym-saczu-filmy-zdjecia

Opublikowany przez Diecezja Tarnowska Niedziela, 19 maja 2019

 

Mszę św. w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu wraz z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem koncelebrowali abp Juliusz Janusz i kapłani z różnych zakątków diecezji. Wśród uczestników uroczystości była także Straż Graniczna.

„Kult św. Rity nie jest długi w naszej parafii, bo przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Ten obraz szybko zasłynął łaskami i cudami. Na nowennie są setki ludzi, nie tylko z naszej parafii, bo pielgrzymi przyjeżdżają autokarami. Kiedy z nimi rozmawiam potwierdzają że św. Rita jest wielką orędowniczką” – mówi ks. Czesław Paszyński, proboszcz parafii.

W homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił o wyjątkowości życia i drogi ku świętości Rity z Cascii. Jak wskazywał, nie przestaje ona fascynować i inspirować przede wszystkim tym, iż w swoim życiu zdołała zrealizować wszystkie stojące przed kobietą powołania: była żoną i matką, wdową, siostrą zakonną, mistyczką.

Posłuchaj homilii bp. Andrzeja Jeża w Sanktuarium Świętej Rity:

Prośby, podziękowania do Świętej Rity, która jest patronką ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy można także przesyłać przez Internet. Formularz znajduje się na stronie Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu —> http://sw-rita.pl/

Czytaj więcej / fotorelacja / wideo —> diecezja.tarnow.pl: Już jest Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu [FILMY, ZDJĘCIA]

Transmisje on-line —> z Sanktuarium św. Rity

– Święta Rita jest dla mnie wzorem. To, że tak dużo ludzi się tutaj modli to świadectwo, że Ona działa. Ludzie proszą o dar macierzyństwa, o zdrowie, siły do walki z nałogiem – mówi Włodzimierz Oleksy z Powroźnika, czciciel św. Rity. Mężczyzna chce podziękować za nowe sanktuarium oraz otrzymane łaski i wyrusza na piechotę do Cascii – miejsca w którym żyła św. Rita i gdzie spoczywa. – Planuję iść ok. 40 dni. Biorę ze sobą płatki czerwonych róż. Będę się modlił m.in. w tych intencjach, które ludzie zanoszą do św. Rity.

Czytaj więcej —> KAI/gosc.pl: Pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity

Zobacz też —> Pełną transmisję uroczystości w Sanktuarium