Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Deo gratias

Polecamy rozważanie autorstwa Doroty Sadurskiej pt. Deo gratias – z cyklu “MMS – Miniatury o Miłości i Słowie”.


Tak wiele słów
tak mało miłości
w sercu moim
które drży
w promieniach
Twojego miłosierdzia…

Dziękuję Ci Boże mój, Ojcze kochany, za dotyk promieni słońca, które mówią mi o cieple Twojej miłości. Dziękuję za błękit nieba, które jest nade mną, w którym zatopić mogę oczy i spojrzeniem zanieść na obłoki myśli serca, by popłynęły w dal. Dziękuję Ci za zieleń drzew, których gałęzie kołyszą się w podmuchach wiatru, jak moje serce kołyszesz w Twoim Duchu, Duchu Miłości, i którym otulasz mnie każdego dnia. Dziękuję Ci za różnobarwne kwiaty, których harmonia barw mówi mi, jak piękna jest różnorodność i jak potrafi współgrać w symfonii miłości. Dziękuję Ci za sikorkę, która podlatuje do mych stóp i zerka zadziornie z ciekawością. Dziękuję Ci.

Boże mój, w oddechu Twojej miłości, jest każde drgnienie mojego serca i każdy mój oddech, to Ty stwarzasz mnie i podtrzymujesz w istnieniu i szepczesz czule o tym, że jestem Twoim umiłowanym dzieckiem, że kochasz mnie nieskończenie i pragniesz by piękno, które złożyłeś we mnie objawiało się w świecie, na przekór nieprzyjaznym wiatrom. Jestem w Twoich dłoniach, niczym glina w rękach garncarza, który z czułością serca, nadaje jej kształt jedyny i niepowtarzalny, stosowny do jej właściwości i Twojego pełnego miłości spojrzenia.

Boże, dziękuję Ci, za uśmiech dziecka, za drobne życzliwe gesty napotkanych ludzi, za śmiech, za bliskich i przyjaciół, za poważne i całkiem niepoważne rozmowy, za tęsknotę za spotkaniem takim zwyczajnym i prostym, dziękuję za codzienny chleb, za krystaliczną wodę, która niesie życie, za każdą deszczu kroplę co nawadnia ziemię. Dziękuję Ci.

I choć trudny czas nastał pełen niepewności i tęsknoty, to przecież jest wciąż tak wiele, by dziękować Tobie – Miłości, który JESTEŚ i przychodzisz w swoim Słowie, w modlitwie i w zwykłej prostej codzienności.

Dorota Sadurska


Autorka jest prawnikiem i ekonomistą, pracuje w instytucji finansowej; jej pasją jest szukanie Boga, pisanie poezji i zamyśleń nad Słowem Bożym, chodzenie po górach i śpiew.

Zobacz na Misericors więcej tekstów i wierszy autorstwa Doroty Sadurskiej z cyklu “MMS – Miniatury o Miłości i Słowie”

Fot. Pixabay.com


Zobacz też —> Bądź pochwalony! – Ks. Marek Chrzanowski FDP