Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 2 sierpnia 2020

O Jezusie, który wychowuje swoich uczniów do logiki Boga, czyli brania odpowiedzialności za drugiego mówił papież Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą “Anioł Pański” z wiernymi w niedzielę 2 sierpnia 2020 r. Punktem wyjścia jego refleksji była niedzielna Ewangelia opisująca cud rozmnożenia chlebów.

Papież podkreślił, że kierując nas na drogę braterstwa Jezus uczy chrześcijan stawiać czoło ubóstwu i cierpieniu świata. „Umywanie rąk, odwracanie wzroku i mówienie «niech sobie sami poradzą» nie znajduje się w języku chrześcijanina, jest w nim za to współczucie” – zauważył Franciszek.

Czytaj więcej—> vaticannews.va: Papież: Jezus uczy nas stawiać czoło ubóstwu i cierpieniu świata

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 02.08.2020

Bez pracy rodziny i społeczeństwo nie mogą się rozwijać. Ojciec Święty mówił o tym na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na „Anioł Pański”. Papież wskazał, że ubóstwo i bezrobocie będą wielkim problemem postpandemicznego świata.

(…) Papież wyraził solidarność z mieszkańcami Nikaragui. W wyniku zamachu na stołeczną katedrę mocno uszkodzony został niezwykle czczony w tym kraju krucyfiks, przed którym Nikaraguańczycy modlili się przez całe wieki.

(…) Franciszek przypomniał także o obchodzonym dziś w kościołach i klasztorach franciszkańskich patronalnym święcie Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać specjalny odpust zupełny Porcjunkuli, który, jak podkreślił Papież, św. Franciszek otrzymał od Boga za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież o Nikaragui, godnej pracy i odpuście Porcjunkuli