Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbaw...

Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela – Ks. Leszek Gęsiak SJ

– Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji rozpoczynającego się w niedzielę 3 grudnia 2023 r. Adwentu.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w oczekiwanie. „Ma ono w tym okresie liturgicznym podwójny wymiar. W wymiarze doczesnym oczekujemy na narodziny Zbawiciela, który przychodzi na świat i wkracza do naszego życia, by je odmienić. Z kolei w wymiarze eschatologicznym, Adwent uświadamia nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Pana na końcu czasów” – wyjaśnił.

Ks. Gęsiak zaznaczył, że „Adwent jest czasem nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu”.

Rzecznik KEP zachęcił, by ten czas oczekiwania wypełniony był modlitwą i uczynkami miłosierdzia wobec bliźnich. „Niech Maryja, która prowadzi nas w tym czasie, pokaże nam drogę, po której krocząc przygotujemy się na spotkanie z Panem, gdy przyjdzie” – stwierdził.

Info i wideo za —> BP KEP / episkopat.pl: Rzecznik KEP: Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela

Zobacz też:

Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą – Abp Stanisław Gądecki na Adwent 2023 roku

Przewodniczący Episkopatu zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła

Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 – “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Już od 30 lat Świeca Caritas tworzy polską Wigilię!

List pasterski metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Adwent 2023 roku