Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i...

Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą – Abp Stanisław Gądecki na Adwent 2023 roku

– Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji rozpoczynającego się w niedzielę 3 grudnia 2023 r. Adwentu.

Przewodniczący KEP zauważył, że czas Adwentu to czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść. „Oczekujemy przyjścia Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny. Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami” – podkreślił.

„Czas Adwentu napawa nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem” – zaznaczył abp Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu zwrócił uwagę, że ten czas jest nam dany, byśmy poprzez Msze święte Roratnie, rekolekcje adwentowe i spowiedź przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem. „Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana” – zachęcił abp Gądecki.

Info i wideo za —> BP KEP / episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu: Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą

Zobacz też:

⇒ Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela – Ks. Leszek Gęsiak SJ

Przewodniczący Episkopatu zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła

Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 – “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Już od 30 lat Świeca Caritas tworzy polską Wigilię!

List pasterski metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Adwent 2023 roku