Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5 października 2022 w Łodzi – Uroczystości k...

5 października 2022 w Łodzi – Uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta

W środę 5 października 2022 r. odbędą się w Łodzi uroczystości ku czci św. Siostry Faustyny Kowalskiej, patronki miasta. Rozpocznie je o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w intencji dziękczynnej za patronat Apostołki Bożego Miłosierdzia nad Miastem z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ziemi łódzkiej, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym pod Jej wezwaniem przy Placu Niepodległości 1.

Foto↑: Paweł Nowak

Eucharystii będzie przewodniczył metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.

Po Eucharystii z kościoła wyruszy tradycyjna procesja z relikwiami św. Siostry Faustyny, która przejdzie ulicą Piotrkowską do bazyliki archikatedralnej. W archikatedrze zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

Zobacz też —> 5 października – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Św. Faustyna Kowalska jest patronką miasta Łodzi od 2005 roku. Liturgiczne wspomnienie Świętej i procesja z Jej relikwiami w dniu 5 października, a także Festyn przed Świętem Miłosierdzia, wpisały się na stałe w łódzki kalendarz. Są one promocją posłannictwa i osoby Patronki oraz samego miasta, w którym przed laty św. Faustyna żyła i pracowała. W Łodzi rozpoczęła drogę apostołowania Miłosierdziu Bożemu.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Uroczystości ku czci św. Faustyny w Łodzi | Faustyna.lodz.pl

Zobacz też —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: nie kradnijmy Bożych darów | 100- lecie pobytu św. Faustyny przy ul . Krośnieńskiej 9


Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorz Rysia, metropolity łódzkiego, w niedzielę 4 września 2022 r. o godz. 12.30, stanowiła zwieńczenie 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny, który odbywał się w Parafii Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi w dniach 3-4 września pod hasłem “Apostołowie Miłosierdzia”.

Eucharystia była jednocześnie wydarzeniem kończącym obchody Jubileuszowego Roku 25-lecia Parafii. – Miłosierdzie musi być głębokie, dlatego, że miłosierdzie jest Boża odpowiedzią na zło, a ze złem nie można się zmagać na poziomie objawów. Znacznie łatwiej jest zmienić struktury niż ludzi, ale miłosierdzie sięga w głąb człowieka! – mówił w homilii abp Ryś.

Zobacz też —> Miłosierdzie sięga w głąb człowieka i jest Bożą odpowiedzią na zło – Abp Grzegorz Ryś w homilii podczas 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny


Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi

www.faustyna.lodz.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja