Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

27. Targi Wydawców Katolickich – Warszawa, 2...

27. Targi Wydawców Katolickich – Warszawa, 29 września – 2 października 2022

XXVII Targi Wydawców Katolickich rozpoczęły się we czwartek 29 września 2022 r. i potrwają do niedzieli 2 października. Po raz kolejny organizatorzy Targów: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum zapraszają wszystkich miłośników książek do Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamku Królewskiego przy Placu Zamkowym 4.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

Profil Targów w serwisie Facebook: Targi Wydawców Katolickich

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


– Mimo trudnej sytuacji jaka panuje na świecie – niebezpieczeństw związanych z pandemią oraz wojny w Ukrainie, staramy się zapewnić czytelnikom chwilę wytchnienia w ich ulubionym, wielokrotnie sprawdzonym towarzystwie: najciekawszych książek o tematyce religijnej – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Udział w tegorocznej edycji Targów zadeklarowało blisko 140 wystawców. Swoją ofertę wydawniczą kulturalną i społeczną prezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie, religijne i branżowe stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Organizatorzy szczególnie dumni są z obecności licznej reprezentacji gości zagranicznych. – Mimo przedłużającej się tragedii wojny, która dotknęła Ukrainę udało się doprowadzić do obecności podczas targów kilku wydawnictw religijnych z tego kraju. Cieszę się niezmiernie, że polscy i ukraińscy czytelnicy będą mogli spotkać się w jednym miejscu i wzajemnie poznając swoją kulturę, koncentrując się łączących nas więziach religijnych, kulturowych i społecznych – komentuje ks. Roman Szpakowski sdb. To zresztą nie jedyny akcent zagraniczny tegorocznych Targów. Jak zdradza na Targach będziemy mogli zapoznać się także z ofertą oficyn z Białorusi, a także tradycyjnie już nie zabraknie gości z Wydawnictwa Watykańskiego.

Według intencji organizatorów Targi Wydawców Katolickich mają być spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Niezmiennie mają być okazją do niezwykłych spotkań czytelników z książkami i ich autorami. Program towarzyszący, na który złożą się aktywności przygotowane przez wystawców: debaty merytoryczne, spotkania autorskie w salach, namiotach i przy stoiskach wydawców będzie liczył blisko 200 wydarzeń. Tradycyjnie wzbogaci go również oferta kilkunastu filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, ukazujące niezwykłe postaci i wydarzenia, z historii Polski drugiej połowy XX wieku.

Zobacz —> Program XXVII Targów Wydawców Katolickich

Tegoroczną nowością w programie towarzyszącym Targów będzie szkolenie „Świat książki religijnej” (piątek, 30 września) – nowatorska inicjatywa skierowana do bibliotekarzy z regionu Mazowsza. Na program szkolenia złożą się cztery moduły tematyczne dedykowane zagadnieniom takim jak: „książka historyczna w ofercie wydawców religijnych”, „literatura dotycząca rozwoju duchowości”, „książki religijne dla dzieci i młodzieży” oraz „dlaczego warto i jak promować książki religijne w bibliotece”. Szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych w zakresie wiedzy na temat współczesnej charakterystyki produkcji wydawnictw religijnych w Polsce. Jego uczestnicy otrzymają możliwość zdobycia praktycznej wiedzę na temat najpopularniejszych gatunków i najbardziej wartościowych pozycji dostępnych w obiegu wydawniczym.

Tegoroczne Targi to także szczególny moment w historii Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks – jubileusz 25-lecia jej istnienia. Konsekwentnie powiększające się przez ten czas grono laureatów: wydawców, autorów, tłumaczy, osób duchownych i świeckich pozwoliło stworzyć niezwykły panteon postaci zasłużonych dla Polski na rzecz promowania wartościowych treści religijnych poprzez książkę i przekaz medialny. Do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę FENIKS zgłoszono ponad 250 publikacji, które ocenione zostaną w ramach kilkunastu konkursowych kategorii (m.in. „autorska”, „publicystyka religijna”, „książka dla dzieci”, „multimedia”).

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbyło się podczas uroczystości otwarcia Targów w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r. o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Warszawa, ul. Długa 13/15).

Godziny otwarcia sali wystawowej:

Czwartek (29 września): godz. 10.00 – 18.30
Piątek (30 września): godz. 10.00 – 18.30
Sobota (1 października): godz. 10.00 – 18.30
Niedziela (2 października): 10.00 – 17.30

Zobacz więcej —> Informacji organizacyjnych

Info na podstawie –> Stowarzyszenie Wydawców Katolickich


Aktu uroczystego otwarcia 27. Targów Wydawców Katolickich dokonał Nuncjusz Apostolski w Polsce, anp Salvatore Pennacchio, który powołując się na Cycerona, przypomniał, że człowiekowi do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki: „Ogród przy Arkadach istnieje zawsze , dziś są tu także książki. To idealne miejsce”.

Oficjalne wystąpienia trafnie podsumował Dyrektor TWK, ks. Roman Szpakowski sdb: „Nie byłoby tych Targów, gdyby przede wszystkim nie było czytelników. Na początku było Słowo… niech ono w nas Trwa”.

Tradycyjnie podczas uroczystości otwarcia Targów ogłoszono wyniki konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2022…

Obejrzyj transmisję z otwarcia XXVI Targów Wydawców Katolickich z Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie:

Wideo —> Targi Wydawców Katolickich/YouTube

Zobacz więcej —> swk.pl: Książka fundamentem kultury

– Targi Książki katolickiej, gdzie słowo ‘katolickiej’ chcielibyśmy kojarzyć z tym co dobre, potrzebne, wartościowe, niewątpliwie są bardzo ważnym wydarzeniem w ciągu każdego roku. Bardzo je cenimy i za nie dziękujemy – mówił podczas otwarcia Targów Wydawców Katolickich kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Zobacz więcej —> ekai.pl: Kard. Nycz: katolickie chcielibyśmy kojarzyć z tym co dobre, potrzebne, wartościowe


Podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się od 29 września do 2 października 2022 r. w Warszawie, przyznano tegoroczne Feniksy. Nagrodę Główną Złotego FENIKSA 2022 otrzymał biblista ks. prof. Roman Bartnicki.

Zobacz więcej —> KAI/episkopat.pl: Przyznano Feniksy podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich


Lokalizacja Targów Wydawców Katolickich w Warszawie:

Arkady Kubickiego (Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum, ul. Plac Zamkowy 4)


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja