Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Męczennicy z Peru” – Arkadio, K...

“Męczennicy z Peru” – Arkadio, Kinga Kielich, Maleo Reggae Rockers – Płyta Nieśmiertelni

Teledysk do piosenki “Męczennicy z Peru”, opowiadającej o pierwszych polskich misjonarzach-męczennikach, o. Zbigniewie Strzałkowskim OFMConv. i o. Michale Tomaszku OFMConv, którzy zostali wyniesieni na ołtarze w dniu 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru. Utwór pochodzi z płyty Nieśmiertelni, wyjątkowego przedsięwzięcia podjętego przez Salezjański Wolontariat Misyjny “Młodzi Światu” wspólnie z muzykiem Darkiem Malejonkiem.

9 sierpnia 2022 przypada 31. rocznica śmierci polskich misjonarzy-męczenników z Peru.


♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!

Znajdują się na niej utwory będące hołdem dla prześladowanych, wykonane przez znanych polskich wokalistów, m.in. Muńka Staszczyka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Natalię Niemen, Braci Golec, Arkadio i in.

Zobacz też:

7 czerwca – Wspomnienie misjonarzy-męczenników z Pariacoto: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv. i bł. Michała Tomaszka OFMConv.

“Modlitwa w obronie przed terroryzmem” za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto

Męczennicy z Peru

Słowa: Arkadio – Arkadiusz Zbozień
Śpiew: Arkadio – Arkadiusz Zbozień, Kinga Kielich
Muzyka: Andrzej Roemer i Maleo Reggae Rockers

Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski – polscy franciszkanie i misjonarze, męczennicy. Żyli „wśród ludzi” i głosili Słowo Boże. Terroryści Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” zamordowali ich, twierdząc, że poniżali lud, rozdzielając żywność pochodzącą od imperialistów, że religia jest opium dla ludu, że głosząc pokój i podejmując działania ewangelizacyjne oraz charytatywne, usypiają lud po to, aby masy nie podejmowały zrywu rewolucyjnego.

Wideo / zobacz tekst —> Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu: Męczennicy z Peru – Arkadio, Kinga Kielich, Maleo Regae Rockers [Płyta Nieśmiertelni]


Twoja pomoc się liczy! Wspomóż potrzebujące dzieci i młodzież. Wejdź na www.swm.pl Możesz również znaleźć Salezjański Wolontariat Misyjny na:

www.facebook.com/SWMMlodziSwiatu
www.instagram.com/swmmlodziswiatu

Opublikowany przez Jana Hruszowca Środa, 28 marca 2018


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!