Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Męczennicy z Peru” – Arkadio, K...

“Męczennicy z Peru” – Arkadio, Kinga Kielich, Maleo Reggae Rockers – Płyta Nieśmiertelni

Teledysk do piosenki “Męczennicy z Peru”, opowiadającej o pierwszych polskich misjonarzach-męczennikach, o. Zbigniewie Strzałkowskim OFMConv. i o. Michale Tomaszku OFMConv, którzy zostali wyniesieni na ołtarze w dniu 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru. Utwór pochodzi z płyty Nieśmiertelni, wyjątkowego przedsięwzięcia podjętego przez Salezjański Wolontariat Misyjny “Młodzi Światu” wspólnie z muzykiem Darkiem Malejonkiem.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Znajdują się na niej utwory będące hołdem dla prześladowanych, wykonane przez znanych polskich wokalistów, m.in. Muńka Staszczyka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Natalię Niemen, Braci Golec, Arkadio i in.

Zobacz też:

24 marca 2021 – Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników

7 czerwca – Wspomnienie misjonarzy-męczenników z Pariacoto: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv. i bł. Michała Tomaszka OFMConv.

“Modlitwa w obronie przed terroryzmem” za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto

Męczennicy z Peru

Słowa: Arkadio – Arkadiusz Zbozień
Śpiew: Arkadio – Arkadiusz Zbozień, Kinga Kielich
Muzyka: Andrzej Roemer i Maleo Reggae Rockers

Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski – polscy franciszkanie i misjonarze, męczennicy. Żyli „wśród ludzi” i głosili Słowo Boże. Terroryści Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” zamordowali ich, twierdząc, że poniżali lud, rozdzielając żywność pochodzącą od imperialistów, że religia jest opium dla ludu, że głosząc pokój i podejmując działania ewangelizacyjne oraz charytatywne, usypiają lud po to, aby masy nie podejmowały zrywu rewolucyjnego.

Ooo! Nie wiedziałem, że planują premierę tego klipu na dziś. To bardzo dobry dzień! Posłuchajcie historii o dwóch gościach, którzy żyli jak ŚWIĘCI!!! Utwór z płyty #nieśmiertelni https://youtu.be/2A–yvHZYeY

Opublikowany przez Arkadio Środa, 1 listopada 2017

 

Wideo / zobacz tekst —> Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu: Męczennicy z Peru – Arkadio, Kinga Kielich, Maleo Regae Rockers [Płyta Nieśmiertelni]


Twoja pomoc się liczy! Wspomóż potrzebujące dzieci i młodzież. Wejdź na www.swm.pl Możesz również znaleźć Salezjański Wolontariat Misyjny na:

www.facebook.com/SWMMlodziSwiatu
www.instagram.com/swmmlodziswiatu

Opublikowany przez Jana Hruszowca Środa, 28 marca 2018


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!