Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

X Festiwal Filmowy “Vitae Valor”: 11-1...

X Festiwal Filmowy “Vitae Valor”: 11-17 grudnia 2020 w Tarnowie i online

Od piątku 11 grudnia 2020 r. w Tarnowie powraca Festiwal Filmowy “Vitae Valor” (“Wartość Życia”). Hasłem przewodnim i kluczem doboru filmów oraz paneli dyskusyjnych są różne oblicza konfliktu. Festiwal odbywa się w różnych miejskich przestrzeniach kultury w dniach 11 – 17 grudnia 2020 r. Cały festiwal z racji pandemii odbywa się online.

Wideo —> Fundacja Alegoria: Konferencja prasowa X Festiwalu Filmowego Vitae Valor

Festiwal Filmowy “Vitae Valor” („Wartość Życia”) to unikalny w skali kraju projekt o zasięgu ogólnopolskim, cieszący się uznaniem od pierwszych jego edycji, czego dowodem była jego nominacja do prestiżowej nagrody “Paszporty Polityki” w styczniu 2001. Po kilkuletniej przerwie festiwal powraca do ogólnopolskiego kalendarza imprez filmowych prezentując wybitne dzieła filmowe, których treścią i przesłaniem jest podkreślenie  znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych.

Jak podkreśla Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria, która jest współorganizatorem festiwalu, słowo konflikt w języku łacińskim oznacza zderzenie. – Chcielibyśmy, aby poprzez realizację takiego projektu, jakim jest festiwal V I T A E  V A L O R, poprzez taki podtytuł jakim są właśnie oblicza konfliktu – oblicza zderzeń, doszło do reakcji, która będzie jednoczyć. Reakcji, która sprawi, że zastanowimy się nie tylko skąd się bierze konflikt, ale także jakie będą skutki tej problemowej sytuacji. – podkreśla M. Lewandowski, dodając jednocześnie, że festiwal to nie tylko projekcje filmów, ale także żywe starcie paneli dyskusyjnych.

Więcej informacji na stronie www.vvfestival.pl

Wydarzenie —> na Facebooku

W programie Festiwalu:

• wykład Tomasza Rożka (Nauka. To lubię) “Konflikt w nauce”

• 3 debaty: Krzysztof Zanussi vs Paulina Guzik, Rafał Porzeziński vs Jan Mela, Tomasz Terlikowski vs Klaudia Cymanow-Sosin

• 9 seansów filmowych

• warsztaty online

• 2 koncerty

• live streamy

• gra miejska online

Informacja nadesłana / vvfestival.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ