Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

7-16 grudnia 2020 – Ogólnopolska “Nowe...

7-16 grudnia 2020 – Ogólnopolska “Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii”

W dniach 7-16 grudnia 2020 r. przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie jest odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwa nowennowa jest transmitowana online. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do Nowenny o rychłe zakończenie pandemii w Polsce i na świecie – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ

Wideo —> episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu: Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do Nowenny o rychłe zakończenie pandemii

Chcesz poprosić innych o modlitwę? Dodaj swoją intencję

Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że ten święty Patron naszej Ojczyzny sam przeżył epidemię w Wilnie pomagając duchowo i materialnie chorym. Jego też wstawiennictwo uchroniło miasto Pińsk od epidemii. „Zachęcam więc wszystkich do przyłączenia się do Nowenny o rychłe zakończenie pandemii w Polsce i na świecie” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

„Ponieważ zaś św. Andrzej jest również Patronem Jedności, prośmy go o zgodę w naszej Ojczyźnie, abyśmy zaczęli patrzeć na siebie z większą życzliwością” – dodał.

Zobacz —> Tekst Nowenny


„To co teraz przeżywamy – czas pandemii, i to co dzieje się w naszej Ojczyźnie, wymaga modlitwy. Dlatego rozpoczynamy Nowennę za jego wstawiennictwem. I właśnie poprzez Nowennę będziemy modlić się o jedność w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. A także za tych, którzy są dotknięci pandemią” – mówi ks. Waldemar Borzyszkowski SJ, kustosz Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Ks. Borzyszkowski przypomniał, że św. Andrzej Bobola jest Patronem Polski i Patronem Jedności. W latach 1625-1629 był on duszpasterzem w czasie epidemii w Wilnie niosąc chorym pomoc duchową i materialną.

„Wzywajmy z wiarą wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli, aby wyprosił nam u  Boga ustanie epidemii, która spowodowała cierpienie i śmierć tak wielu osób w Polsce i na świecie. Prośmy go również o zgodę w naszej Ojczyźnie, abyśmy zaczęli na siebie patrzeć z szacunkiem i życzliwością” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Do włączenia się w ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii zaproszone są wszystkie parafie w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki objął ogólnopolską Nowennę patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Nowenna o ustanie epidemii przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym była odmawiana w marcu b.r. za pośrednictwem transmisji internetowej. Zgromadziła ona w sieci ponad 200 tysięcy osób.

Info na podstawie —> BP KEP: 7-16 grudnia: „Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii” pod patronatem KEP oraz Przewodniczący Episkopatu: Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do Nowenny o rychłe zakończenie pandemii


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem:

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ