Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wylosuj Patrona dla siebie na rok 2023!

Wylosuj Patrona dla siebie na rok 2023!

Noworoczną tradycją w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Siostra Faustyna, jest coroczne losowanie patronów na nowy rok. Dzięki stronie Faustyna.pl każdy może wylosować patrona na rok 2023 dla siebie – jednego z 200! – począwszy od Nowego Roku, 1 stycznia 2023. Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele, goście…, a także  internauci na stronie: www.faustyna.pl. Wraz z Patronem otrzymują przesłanie najczęściej z „Dzienniczka’ św. Siostry Faustyny oraz praktykę miłosierdzia, najczęściej intencję do modlitwy.

Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa, objawiającego światu miłosierną miłość Boga.

– zachęcają Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

WYLOSUJ PATRONA NA ROK 2023


Tradycyjnie 1 stycznia każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Z „Dzienniczka” wiemy, jak wielką wagę przywiązywała do tego św. Siostra Faustyna. Chciała, aby Ktoś z Nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w nowym roku, aby ją wspierał.

W czasie medytacjizapisałaobudziło mi się jedno z takich tajnych pragnień: żeby Jezus Eucharystyczny był mi szczególnym patronem i na ten rok – jak dawniej. Jednak tając się przed swym Umiłowanym z tym pragnieniem, mówiłam z Nim o wszystkim z wyjątkiem tego, że Go chcę mieć za patrona. Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. – Wtem słyszę głos w duszy: „Jestem twoim patronem, czytaj”. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości (Dz. 360).

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Patronowie na rok 2023 – losowanie


Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też:

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Orędzie papieża Franciszka na 56. Światowy Dzień Pokoju – 1 stycznia 2023 roku

Nie żyje papież senior Benedykt XVI – 31 grudnia 2022