Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Trzęsienie ziemi i tsunami na wyspie Sulawesi w In...

Trzęsienie ziemi i tsunami na wyspie Sulawesi w Indonezji – 100 tys. złotych pomocy od Caritas Polska – Dołącz swoje wsparcie!

100 tysięcy złotych przeznaczyła Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w tsunami na wyspie Sulawesi w Indonezji. Przyczyną piątkowego kataklizmu było trzęsienie ziemi, życie straciło kilkaset osób, tysiące pozbawione są dachu nad głową. Caritas Polska prosi o wsparcie akcji pomocowej dla poszkodowanych.

Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki, postanowił przeznaczyć na rzecz poszkodowanych w Indonezji 100 tys. złotych. Tragedia wydarzyła się w piątek, 28 września 2018 r., w mieście Palu na indonezyjskiej wyspie Sulawesi. Trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopni w skali Richtera wywołało 3-metrową falę tsunami. Śmierć poniosło kilkaset osób, ok. 600 jest rannych, a tysiące straciło dach nad głową.

Trwa akcja ratunkowa, działania utrudnia brak prądu.

Akcję pomocową można wesprzeć, wysyłając SMS o treści Indonezja pod nr 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem Indonezja.

Info za —> Caritas Polska: Tragedia w Indonezji. 100 tys. zł od Caritas Polska dla ofiar tsunami


– Wyrażam moją bliskość mieszkańcom wyspy Sulwesi w Indonezji, dotkniętej silnym tsunami – mówił Ojciec Święty. – Modlę się za zmarłych, niestety bardzo licznych, za rannych i za tych, którzy stracili domy i pracę. Niech Pan pocieszy i wspiera wysiłki tych, którzy angażują się w niesienie pomocy – powiedział papież Franciszek po odmówieniu modlitwy Anioł Pański z wiernymi w niedziele 30 września 2018 roku.

Info za —> Vaticannews.va: Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Indonezji