Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Święto Miłosierdzia Bożego 2024 w Łagiewnikach ...

Święto Miłosierdzia Bożego 2024 w Łagiewnikach – Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie obchodów Święta w dniach 6-7 kwietnia 2024 roku

“Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299) – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Zapraszamy do wspólnego świętowania i korzystania z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. Hasłem tegorocznego Święta są słowa, które wypowiadamy w Koronce i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Święto Miłosierdzia Bożego 2024 w Łagiewnikach

fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Zobacz też:

Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie

⇒ Dołącz do zbiórki —> Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii


1. W sobotę, 6 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawił Mszę świętą wigilijną. Podczas Eucharystii rozpoczęła się również peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz —> relację

Od godz. 20.30 zaplanowano czuwanie modlitewne.

2. O północy w Bazylice została odprawiona Msza święta, której przewodniczył Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz —> relację

Po Mszy świętej druga część modlitewnego czuwania od godz. 2.00 do 4.30.

3. W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. główna Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego została odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym /transmisja w TVP1/. Podczas tej Mszy świętej został poświęcony Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii.

Zobacz —> relację

W trakcie uroczystości ogłoszono też ⇒ Akt zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu

4. Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia Bożego są odprawiane według następującego porządku:

godz. 6.00 /Bazylika/ – przewodniczy Ks. Michał Kania, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

zobacz —> relację

godz. 8.00 /Bazylika/ – przewodniczy Bp Damian Muskus OFM, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej

zobacz —> relację

godz. 12.30 /Bazylika/ – przewodniczy Ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

zobacz —> relację

godz. 16.00 /ołtarz polowy/ – przewodniczy Kardynał Stanisław Dziwisz

zobacz —> relację

godz. 18.00 /Bazylika/ – przewodniczy Bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski /Msza święta z udziałem młodzieży Archidiecezji Krakowskiej/

zobacz —> relację

godz. 19.00 /Kaplica Klasztorna/ – przewodniczy Ks. Robert Głodowski MS, wikariusz prowincjalny Misjonarzy Saletynów.

zobacz —> relację

5. Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice o 15.00 /transmisja w TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz w TV TRWAM, EWTN i TV Republika/.

zobacz —> transmisję EWTN Polska

6. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msza święta z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie internetowej ⇒ www.faustyna.pl


Posłuchaj Rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach:

Wideo za —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Wielkanoc 2024 | ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia | życzenia


Podaruj posiłek potrzebującym – zapraszamy wraz z Sanktuarium w Łagiewnikach!


Podajemy kilka uwag porządkowych dotyczących tegorocznego Święta Miłosierdzia:

• Kapłanów pragnących dołączyć do koncelebry zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą do zakrystii w dolnej Bazylice. Prosimy o przyniesienie własnych alb.

• Spowiedź w nocy z soboty na niedzielę będzie w Bazylice, a od godz. 8.00 w niedzielę – w strefie spowiedzi, w konfesjonałach na terenie zadaszonym przed Bazyliką dolną.

• Spowiedź dla osób głuchoniemych i niedosłyszących będzie w kaplicy Krzyża Świętego w dolnej Bazylice.

• Spowiedź w językach obcych będzie w dolnej Bazylice oraz w oznaczonych konfesjonałach na zewnątrz w strefie spowiedzi.

• Komunia święta pomiędzy Mszami świętymi będzie rozdawana w namiocie eucharystycznym znajdującym się pod ołtarzem polowym obok wieży widokowej, przed Bazyliką dolną.

• Do godz. 18.00 w niedzielę do Bazyliki dolnej wstęp będą miały tylko osoby upoważnione.

• Punkt Osób Zaginionych będzie w pomieszczeniu na końcu pasażu handlowego za sklepem Caritas „Dar Serca” /tel. 122523306/.

• Parkingi dla autokarów z Pielgrzymami będą przy ul. Motarskiego /kolor niebieski/, przy Sanktuarium św. Jana Pawła II /kolor biały/, przy ul. Turowicza /kolor zielony/ oraz – jako rezerwowy – wzdłuż ulicy Witosa /kolor żółty/. Miejsca dla osób niepełnosprawnych będą na parkingu przy ul. Motarskiego /wjazd od ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/.

• Punkty gastronomiczne na terenie Sanktuarium będą czynne od soboty rano do zakończenia uroczystości w niedzielę wieczorem. W nocy z soboty na niedzielę będzie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku.

• Na Błoniach obok Bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy, na których będą transmitowane Msze święte i Godzina Miłosierdzia odprawiane w Bazylice. Dojście na Błonia będzie możliwe od ul. Siostry Faustyny oraz od parkingu przy ul. Motarskiego, a także przez Most Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz od ul. Zakopiańskiej (za stacją benzynową Shell).

• Informacje o funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie podczas Święta Bożego Miłosierdzia można znaleźć na stronie ⇒ https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/751-2024

• Dziennikarze, którzy chcą brać udział w uroczystościach proszeni są o zgłoszenie tego faktu do p. Małgorzaty Pabis, rzecznika prasowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (tel. 512561134, mail: rzecznik@misericordia.eu). Dla Dziennikarzy jest przeznaczone pomieszczenie w budynku obok zakrystii (poziom -1), gdzie będą mogli przygotować swoje materiały i skorzystać z małego poczęstunku. Informujemy, że ołtarz polowy to strefa sacrum, do której nie będzie możliwe wejście dziennikarzy, fotografów i operatorów kamer. Na Błoniach zostanie wydzielone specjalne miejsce do filmowania, a w wieży widokowej zostanie umieszczona kostka do pobrania sumy dźwięku.

• Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu są publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu.

Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu są publikowane na stronie internetowej ⇒ www.misericordia.eu

Info i foto na podstawie —> Małgorzata Pabis – rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 2024

Foto ilustracyjne: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!