Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Święto Miłosierdzia Bożego 2019 w Sanktuarium Boże...

Święto Miłosierdzia Bożego 2019 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 28 kwietnia 2019

Święto Miłosierdzia Bożego, zgodnie z życzeniem Jezusa przekazanym przez św. Siostrę Faustynę i decyzjami papieża Jana Pawła II, obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – w tym roku 28 kwietnia 2019 r. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w roku 2019 pod hasłem “Miłosierdzie źródłem pojednania”. Poprzedziła je nowenna z Koronki do Miłosierdzia Bożego odprawiana od Wielkiego Piątku, a bezpośrednio – nocne czuwanie, które rozpoczęło się w łagiewnickiej bazylice w sobotę o 21:00.

Wideo —> Archidiecezja Krakowska: Homilia abp. Marka Jędraszewskiego Niedziela Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach | 28.04.2019

Święto Miłosierdzia Bożego 2019 w Łagiewnikach

fot. milosierdzie.pl

Zobacz też —> Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie

Święto Miłosierdzia wpisał do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: “Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.” (Dz. 699)

Zobacz też —> Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

„Miłosierdzie źródłem pojednania” to hasło tegorocznych obchodów Niedzieli Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. – Poszukujemy nadziei dla współczesnego świata i pragniemy, by Boży pokój zamieszkał w naszych sercach – mówił o przesłaniu święta podczas konferencji prasowej w dniu 23 kwietnia 2019 r., kustosz łagiewnickiego sanktuarium, ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Pielgrzymi przybywający do sanktuarium w Łagiewnikach zobaczyli nowy elementDrogę Miłosierdzia, która od soboty 27 kwietnia 2019 r. prowadzi przez pasaż od Domu Duszpasterskiego do bazyliki. Podzielona jest ona na trzy części, każda z nich – na siedem stacji. Wykonane w szkle obrazy uzupełnione są tekstami do rozważań. To fragmenty zaczerpnięte z Ewangelii, Dzienniczka św. Faustyny, nauczania św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu oraz teksty rozważań twórcy Drogi Miłosierdzia, ks. prałata Ślusarczyka. Każda plansza dodatkowo jest wyposażona w kod QR, dzięki któremu można ściągnąć aplikację i obejrzeć filmiki ilustrujące poszczególne stacje nabożeństwa.

Program całonocnego czuwania 27/28 kwietnia 2019 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia:

21:00 – Droga Miłosierdzia “Miłosierdzie darem dla świata”

22:15 – I Nieszpory Niedzieli Miłosierdzia

22:45 – Celebracja: „Weźmijcie Ducha Świętego”

00:00 – EUCHARYSTIA

2:15 – Różaniec: „Przyjdź Duchu Święty”

4:15 – Modlitwa o owocne przeżycie Niedzieli Miłosierdzia

Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będą celebrowanie według następującego programu:

24:00 – bp Janusz Mastalski (bazylika).

6:00 – ks. dr Andrzej Tarasiuk (bazylika).

8:00 – bp Damian Muskus (bazylika).

10:00 – abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski (ołtarz polowy przed bazyliką – transmisja TVP 1).

12:30 – bp Jan Szkodoń (bazylika).

15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego – ks. prał. Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium, i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (bazylika).

16:00 – kard. Stanisław Dziwisz (bazylika).

18:00 – bp Jan Zając (bazylika).

19:00 – o. prowincjał Grzegorz Zembroń MS (kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny).

Zobacz —> Czytania liturgii Mszy św. Niedzieli Miłosierdzia Bożego 2019

Msze Święte z bazyliki, Godzina Miłosierdzia (15:00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego będą transmitowane przez TV Miłosierdzie na stronie Rektoratu Sanktuarium: www.milosierdzie.pl, natomiast Msza św. o 19:00 i nawiedzenie przez pielgrzymów łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Siostry Faustyny – transmisja on-line na stronie: www.faustyna.pl

Wydarzenie —> na Facebooku

Info za —> Faustyna.pl: Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach – program | milosierdzie.pl: Święto Miłosierdzia Bożego – 2019 | diecezja.pl: Niedziela Bożego Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem pojednania”

Zobacz też:

Autobusy i tramwaje w Święto Miłosierdzia Bożego
Konferencja prasowa przed Świętem Miłosierdzia
Festiwal Miłosierdzia

Obejrzyj transmisję TV Miłosierdzie z konferencji prasowej przed Świętem Miłosierdzia 2019: