Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielkanocny Koncert Charytatywny “Polska Pom...

Wielkanocny Koncert Charytatywny “Polska Pomaga” w TVP2 i Radiowej Dwójce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019

28 kwietnia 2019 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się w Łazienkach Królewskich w Warszawie koncert charytatywny “Polska Pomaga”, transmitowany przez TVP2 i Program II Polskiego Radia, którego organizatorami są: minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, Caritas Polska, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Telewizja Polska oraz Polskie Radio. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz potrzebujących mieszkańców Wenezueli.

Polska pomaga – transmisja koncertu

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wyjątkowy koncert Polska pomaga. Koncert Wielkanocny dla mieszkańców Wenezueli. Transmisja z wydarzenia o godz. 20.05. na antenie #TVP oraz Dwójka – Program 2 Polskiego Radia. Przy okazji gorąco zachęcamy do wysyłania smsów o tresci POLSKAPOMAGA na numer 72052 (2,46 zł z VAT)!

Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piątek, 26 kwietnia 2019

 

Zobacz też —> Caritas.pl: Wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny “Polska Pomaga” na antenie TVP2 oraz PR2 …

W niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają pieśni wielkanocne. Koncert pod hasłem “Polska Pomaga” jest częścią obchodów Tygodnia Miłosierdzia (28 kwietnia – 5 maja 2019). Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.

Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją. Caritas Polska w porozumieniu z parterami w Ameryce Łacińskiej uruchomiła „strumień miłosierdzia”. Dzięki wsparciu Caritas Polska możliwe będzie zaopatrzenie parafialnych jadłodajni, sierocińców i ośrodków wychowawczych i opiekuńczych w produkty spożywcze, a szczególnie w mięso.

Środki z koncertu wspomogą również projekt dożywiania ludności realizowany w Wenezueli od lutego 2019 r. poprzez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Guaranas i Pallotyński Sekretariat Misyjny. Przygotowywane będą paczki dla najbardziej potrzebujących, w których znajdzie się najpotrzebniejsza żywność, w tym ryż, groch, mąka, mleko, makaron itp. Ponadto projekt przewiduje serwowanie posiłków dwa razy w tygodniu, jak również zakup lekarstw.

Caritas Polska uruchomiła SMS charytatywny, który można wysłać pod nr 72052 o treści POLSKAPOMAGA – pisane łącznie (kosz: 2,46 zł z VAT)

To już czwarty koncert charytatywny organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritas Polska. Dotychczas dochód z koncertu był przeznaczany na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo.

Podczas wielkanocnej edycji koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów.

Bezpośrednią transmisję z wydarzenia pokaże Telewizja Polska na antenie TVP2 – początek o godzinie o godzinie 20:05. Koncertu będzie można również wysłuchać na antenie Dwójki Polskiego Radia.

Program koncertu wypełni radosna muzyka o tematyce wielkanocnej. W programie znalazły się zarówno tradycyjne polskie pieśni z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej. Na początku zabrzmi anonimowa kompozycja pochodząca z Ameryki Południowej – Cachua serranita. Następnie wykonana zostanie jedna z najbardziej znanych polskich pieśni Wielkanocnych – Chrystus zmartwychwstań jest. Nie zabraknie również fragmentów dzieł Antonio Vivaldiego oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Program opracował znawca muzyki dawnej – Jacek Urbaniak. Wykonają go znakomici soliści i Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej oraz Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki. Podczas koncertu gościnnie wystąpi syryjski śpiewak i kompozytor – Wassim Ibrahim, a także Robert Siwak – znawca muzyki Orientu i dawnych instrumentów perkusyjnych, a całość wydarzenia poprowadzi Tomasz Wolny – dziennikarz Telewizji Polskiej.

Info za —> Caritas Polska / BP KEP: Wielkanocny Koncert Charytatywny „Polska Pomaga” w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Koncert Wielkanocny “Polska Pomaga”

Reżyser: Małgorzata Kosturkiewicz
Scenografia: Radek Dębniak
Scenariusz: Małgorzata Kosturkiewicz
Wykonanie: Justyna Stępień, Anna Radziejewska, Sylwester Smulczyński, Andrzej Klimczak, Wassim Ibrahim, Robert Siwak, Jacek Urbaniak, Tomasz Wolny, Krzysztof Garstka

Zobacz więcej —> tvp.pl/tvp2: Koncert Wielkanocny “Polska Pomaga”