Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“ŚDM Kraków 2016… 5 lat później” ̵...

“ŚDM Kraków 2016… 5 lat później” – Rocznicowe spotkanie młodych w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – 24 lipca 2021

W sobotę 24 lipca 2021 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, odbędzie się spotkanie młodych z okazji 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Celem wydarzenia, oprócz przypomnienia atmosfery ŚDM Kraków 2016 oraz dziękczynienia Bogu za dzieło krakowskich ŚDM jest także rozpoczęcie przygotowań do wyjazdu Polaków do Lizbony na najbliższe światowe spotkanie młodych w 2023 roku.

Wideo —> Archidiecezja Krakowska: Msza św. dziękczynna w 5. rocznicę ŚDM Kraków 2016

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Organizatorzy zapraszają:

“Minęło pięć lat… W tym czasie wiele się wydarzyło. Ale gdy tylko słyszymy pierwsze dźwięki hymnu “Błogosławieni miłosierni”, wspomnienia niosą nas do tamtych dni i młodej, żywiołowej wspólnoty Kościoła. Chcesz raz jeszcze poczuć klimat ŚDM? Taką wspólnotę chcemy stworzyć 24 lipca 2021 roku w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas wydarzenia organizowanego we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM będzie okazja nie tylko do tego, aby spotkać się, powspominać oraz podziękować Bogu za dzieło krakowskich ŚDM, ale także do rozpoczęcia przygotowań do wyjazdu do Lizbony na najbliższe światowe spotkanie młodych w 2023 roku.

Podczas wieczornego koncertu ogólnopolski chór i orkiestra ŚDM wykonają najbardziej znane hymny spotkań młodych w aranżacji Huberta Kowalskiego, krakowskiego kompozytora. Po raz pierwszy młodzi z polskich diecezji wykonają także utwór „Powietrze już drga” – polską wersję hymnu spotkania w Lizbonie („Há pressa no ar”), która została nagrana przez nich w czerwcu. W tym samym dniu będzie miała miejsce internetowa premiera utworu.”

Wydarzenie objął swoim patronatem Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, a także biskupi: abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz – arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej i gospodarz ŚDM w Krakowie, bp Marek Solarczyk – ordynariusz Diecezji Radomskiej, bp Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej, w 2016 dyrektor KBO ŚDM, bp Adam Bab – biskup pomocniczy Diecezji Lubelskiej, bp Robert Chrząszcz – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Marcin Filar, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz współautor polskiego tłumaczenia hymnu ŚDM w Lizbonie, wskazuje, iż praca nad utworem umożliwiła młodym wspólne działanie i modlitwę, których brakowało im w ostatnim czasie. – Młodzi, którzy przyjechali do Krakowa z całej Polski, podkreślali, jak ważna jest dla nich możliwość śpiewu i modlitwy we wspólnocie. Dwa zjazdy, podczas których przygotowaliśmy utwór „Powietrze już drga”, miały charakter przede wszystkim modlitewny i integracyjny. Ufam, że to wszystko, co wydarzyło się wtedy w naszych sercach, będzie okazją do tych pozytywnych drgań we wszystkich miejscach Polski, do których dotrze efekt naszej pracy, i teraz z nowym zapałem weźmiemy się za przygotowania nie tylko do wyjazdu do Lizbony, ale także do zwykłej, codziennej pracy w naszych wspólnotach i duszpasterstwachwyjaśnia ks. Filar…

Wydarzenie —> na Facebooku

Plan wydarzenia

17:00 Konkurs wiedzy o ŚDM oraz spotkanie “Jedziemy do Lizbony” z ks. Mariuszem Wilkiem – dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM (sala konferencyjna Centrum św. Jana Pawła II)

19:00 Msza Święta dziękczynna za ŚDM 2016 (Sanktuarium – górny kościół)

20:00 Koncert, podczas którego młodzi artyści z całej Polski wykonają najbardziej ukochane przez Polaków hymny ŚDM. Jednocześnie zaprezentują polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie, nad którą pracowali w ostatnich miesiącach. Po koncercie adoracja Najświętszego Sakramentu i śpiew uwielbienia.

Info za / więcej —> Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej: „ŚDM Kraków 2016… 5 lat później”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: