Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niemal 5 mln złotych zebrano w Archidiecezji Krako...

Niemal 5 mln złotych zebrano w Archidiecezji Krakowskiej dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej

W zbiórce, którą już w dzień tragicznego pożaru w Nowej Białej (19 czerwca 2021) ogłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, zebrano kwotę 4 886 205 zł – poinformowało w dniu 21 lipca 2021 r. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej. Całość środków w najbliższych dniach trafi do poszkodowanych.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też —> Pożar w Nowej Białej – bądźmy solidarni z poszkodowanymi!

Już dzień po tragedii Caritas Archidiecezji Krakowskiej wspomogła łączną kwotą 150 tys. zł wszystkie rodziny, które ucierpiały w pożarze. Również wierni okolicznych parafii, niezwłocznie odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego, zebrali przy kościołach datki w kwocie 515 765 zł i przekazali je pokrzywdzonym. W najbliższych dniach poszkodowani mieszkańcy Nowej Białej otrzymają całość środków zebranych przy wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej, jak również wpłacanych przez osoby prywatne oraz organizacje.

Abp Marek Jędraszewski wyraża wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za okazaną dobroć serca i gotowość niesienia pomocy, naśladującą miłość Chrystusa, która w trudnych momentach budzi nadzieję w sercach pokrzywdzonych. Do podziękowań dołącza również ks. Artur Gadocha, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, oraz ks. Tomasz Stec, dyrektor Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który spotkał się z pokrzywdzonymi, ustalając sposób podziału i formę przekazania środków.

Wyrazem wdzięczności Archidiecezji Krakowskiej i mieszkańców Nowej Białej za uczynek chrześcijańskiej miłości wobec ofiarodawców będzie Msza święta, sprawowana przez bp. Roberta Chrząszcza w najbliższą niedzielę tj. 25 lipca br. o godz. 9.00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

Info za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Prawie 5 mln złotych przekaże Archidiecezja Krakowska dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej

Fot. TVP Info/screen


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!