Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Powietrze już drga” – polska we...

“Powietrze już drga” – polska wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023

24 lipca 2021 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, zaprezentowano polską wersję hymnu ŚDM 2023 w Lizbonie. Odbyło się to podczas świętowania 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Polska wersja hymnu nosi tytuł „Powietrze już drga” (portugalska to „Há Pressa No Ar”) i została przygotowana we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Utwór będzie towarzyszył młodym z całej Polski w przygotowaniach do wyjazdu do Lizbony.

Utwór wykonuje chór i orkiestra złożone z młodzieży pochodzącej z 28 polskich diecezji – łącznie ponad 150 osób. Autorem polskiej aranżacji jest Hubert Kowalski, krakowski kompozytor i producent muzyczny, a tekst przetłumaczyli i zredagowali Marcin Gawron oraz ks. Marcin Filar, duszpasterz młodzieży archidiecezji krakowskiej.

Zobacz więcej / tekst utworu “Powietrze już drga” —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: „Powietrze już drga” – w Krakowie zaprezentowano polską wersja hymnu ŚDM w Lizbonie

W dniu 17 czerwca 2022 r. ruszyła rejestracja polskich uczestników na 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Wydarzenia centralne odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 roku. Ks. Tomasz Koprianiuk dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego (KBO) ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski szacuje, że do Portugalii wybierze się co najmniej 4 tys. młodych Polaków.

Zobacz więcej —> niedziela.pl: ŚDM 2023 w Lizbonie – ruszyła rejestracja dla polskich uczestników