Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka papieża Franciszka do Zjednoczonych Em...

Pielgrzymka papieża Franciszka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Przylot na lotnisko w Abu Dhabi – 3 lutego 2019

W niedzielę 3 lutego 2019 r. wieczorem papież Franciszek przybył do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Dhabi. Podróż do Emiratów jest 27. pielgrzymką zagraniczną Franciszka. Odbywa się pod hasłem: “Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”.

Głównym celem tej wizyty jest udział Papieża w spotkaniu międzyreligijnym, którego tematem jest: “Braterstwo ludzkie”. Papież odprawi także Eucharystię dla wspólnoty katolickiej.

Zobacz więcej —> Papież Franciszek w Emiratach Arabskich

Czytaj więcej —> Radio Maryja:Papież Franciszek przybył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz vaticannews.va: Rozpoczęła się papieska podróż do Emiratów

Oficjalne powitanie Franciszka odbędzie się w poniedziałek 4 lutego rano przed Pałacem Prezydenckim. Po tej ceremonii Papież spotka się z księciem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem.

Zobacz też —> Modlitwa franciszkańska: O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju!

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Przylot Ojca Świętego na lotnisko w Abu Dhabi

Franciszek chce promować dialog międzyreligijny, a zarazem umocnić w wierze wspólnotę chrześcijan – tak rozpoczynającą się jutro papieską pielgrzymkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich prezentuje watykański rzecznik prasowy. Zauważa on, że żaden z papieży nie był jeszcze na Półwyspie Arabskim i nigdy w tym regionie nie odprawiono Mszy dla tak licznej liczby wiernych.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Watykański rzecznik o historycznej pielgrzymce Franciszka

Aby ułatwić pracownikom uczestnictwo we Mszy św., którą papież Franciszek odprawi na stadionie Zayed w Abu Zabi, dla uczestników liturgii 5 lutego został ogłoszony dniem wolnym od pracy. Decyzję tę ogłosiło Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Emiratyzacji podkreślając jednocześnie swoje oddanie, aby umacniać dialog międzyreligijny. Zbiega się to również z ogłoszonym niedawno w Emiratach „rokiem tolerancji”.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Emiraty: dzień wolny od pracy w czasie wizyty Papieża

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, do których przybywa papież Franciszek działa chyba największa parafia na świecie. W Dubaju w każdy weekend rozdaje się w niej ponad 10 tys. Komunii św. Wskazuje na to ks. Xavier Chojecki, który jest w tym kraju kapelanem armii francuskiej.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Ks. Chojecki: w Emiratach kościoły pękają w szwach