Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Relikwie św. Ojca Pio w Warszawie: 7-8 grudnia 201...

Relikwie św. Ojca Pio w Warszawie: 7-8 grudnia 2018 – Uroczystości zakończenia jubileuszowego Roku Ojca Pio

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. w Sanktuarium Świętego Ojca Pio w Warszawie mają miejsce centralne uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio w Polsce.

Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała w roku 2018, w którym przypadało 100-lecie stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci, różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość.  Jednym z takich wydarzeń jest pielgrzymka prosto z San Giovanni Rotondo we Włoszech wyjątkowych relikwii pierwszego stopnia świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok. Cudowne relikwie odwiedzają w pierwszych dniach grudnia 2018 roku Szczecin, Poznań, Warszawę i Terliczkę (k. Rzeszowa), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Zobacz więcej —> Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po Polsce, 5-10 grudnia 2018

W warszawskim Sanktuarium św. Ojca Pio przy ul. Fieldorfa 1 będą miały miały miejsce centralne uroczystości zakończeniu Roku Ojca Pio. Program peregrynacji oraz podsumowanie Roku Jubileuszowego zaprezentowano na konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski w Warszawie 3 grudnia 2018 r.

– Zapraszam wszystkich na uroczystości 7 grudnia o godz. 15.00 do naszej parafii na Gocławiu gdzie w obecności bp. Marka Solarczyka przywitamy relikwie św. Ojca Pio: rękawiczkę, chustę i habit. Po Mszy św. odmówimy Różaniec, a o godz. 18 nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio odprawi Mszę św. w intencji Grup Św. Ojca Pio w Polsce. Rok się kończy, ale Ojciec Pio jest i nam o sobie przypomina – mówił podczas konferencji ks. prał. Andrzej Kuflikowski, proboszcz Parafii św. Ojca Pio w Warszawie.

W sobotę 8 grudnia o godz. 12, w Godzinie Łaski, bp Romuald Kamiński odprawi uroczystą Mszę św. kończącą obchody Roku Jubileuszowego Św. Ojca Pio. – Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom. Bardzo dziękuję wszystkim Braciom Kapucynom za wielkie serce i pomoc, oraz za to, że nasze sanktuarium ma wielki zaszczyt przeżywać zakończenie Roku Jubileuszowego – dodał ks. prał. Kuflikowski.

Zobacz więcej —> episkopat.pl: Bp Miziński: Św. Ojciec Pio to wzór do naśladowania dla wszystkich

Program uroczystości w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie

Piątek, 7 grudnia 2018

15.00 – Msza Święta z koronką do Miłosierdzia Bożego, pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka – powitanie relikwii św. Ojca Pio: habit, rękawiczka i chusta

16.00 – Różaniec – część radosna

17.00 – Msza Święta z udziałem dzieci

18.00 – Msza Święta w intencji Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce

19.00 – Konferencja: Matka Boża Niepokalana, św. Ojciec Pio i Dusze czyśćcowe – s. Anna Czajkowska

20.00 – Różaniec – część bolesna

20.30 – Msza Święta pod przewodnictwem br. Romana Ruska OFMCap – Krajowego Koordynatora Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio

21.30 – Droga Krzyżowa

22.30 – Różaniec – część światła

23.00 – Litania do św. Ojca Pio i Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa

23.30 – Różaniec – część chwalebna

24.00 – Msza Święta

Sobota, 8 grudnia 2018

7.00 – Msza Święta

8.00 – Msza Święta

9.00 – Msza Święta

10.00 – Konferencja: Św. Ojciec Pio i O. Dolindo – Joanna Bątkiewicz-Brożek

11.00 – Różaniec – część radosna

12. 00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza  diecezji warszawsko-praskiej na zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego.


Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej/BP KEP/ Misericors

Zobacz też —> Do nieba z Ojcem Pio – obchody podwójnego jubileuszu św. Ojca Pio w roku 2018