Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Słowa Bożego 2022 w Watykanie – Ho...

Niedziela Słowa Bożego 2022 w Watykanie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 23 stycznia 2022

Bóg nie jest rygorystycznym celnikiem naszego życia, a nasza wiara nie może być obciążona strachem – papież Franciszek mówił o tym podczas Eucharystii sprawowanej w Bazylice Watykańskiej z okazji III Niedzieli Słowa Bożego, 23 stycznia 2022 r. Franciszek zachęcił do rachunku sumienia z tego, jakie oblicze Boga głosimy w Kościele i czy jesteśmy Kościołem posłusznym wobec Słowa.

Podczas liturgii Papież po raz pierwszy ustanowił katechistów, a wśród ustanowionych przez niego lektorów po raz pierwszy znalazły się kobiety…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o Słowie Bożym: objawia Boga i prowadzi nas do człowieka

Wideo / tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Niedzielę Słowa Bożego

Zobacz pełną transmisję —> Mszy św. w Watykanie


Kiedy Ewangelia wkracza w dzisiejszy świat wypełnia go Bogiem – mówił papież Franciszek w rozważaniu na Anioł Pański w niedzielę 23 stycznia 2022 r., zachęcając do przeczytania w tym roku całej Ewangelii św. Łukasza. Papież podkreślił, że zapoznanie się z tą Ewangelią Miłosierdzia przyniesie nam nowość i radość Boga.

Franciszek zachęcił do modlitwy za wszystkich głosicieli Ewangelii, „aby żyli dniem dzisiejszym Jezusa, słodką mocą Jego Ducha, który sprawia, że Pismo Święte staje się żywe (…) Kolejny raz w czasie swego pontyfikatu Ojciec Święty zachęcił do wzięcia Ewangelii do ręki i czytania każdego dnia jej małego fragmentu. Zaproponował, by przeczytać całą Ewangelię św. Łukasza, która głoszona jest w niedziele obecnego roku liturgicznego.

Po modlitwie Anioł Pański, odwołując się do “rosnącego napięcia, które grozi kolejnym ciosem dla pokoju na Ukrainie i stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo Europy”, papież Franciszek wezwał, aby najbliższa środa, 26 stycznia 2022 r., była dniem modlitwy o pokój.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież o Słowie Bożym: objawia Boga i prowadzi nas do człowieka

Wideo / tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 23.01.2022


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja