Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na III Niedzielę Z...

Dobra Nowina – Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą, Rok C – 23 stycznia 2022: Zbadać i opisać

Św. Łukasz, autor trzeciej Ewangelii, ma świadomość odpowiedzialności, jaką trzeba wziąć za słowo mówione lub pisane… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na III Niedzielę Zwykłą, Rok C – 23 stycznia 2022 r., zatytułowanej “Zbadać i opisać”. To 12. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W przestrzeni medialnej każdego dnia otrzymujemy setki informacji. Mamy jednak świadomość, że złe wykorzystanie tej przestrzeni powoduje dezinformacje, chaos, zagrożenie i lęk. Tzw. fake newsy zamydlają rzeczywistość, utrudniają dotarcie do prawdy, powodują zamieszanie i czasami są wykorzystywane, aby zająć ludzi jakimś tematem zastępczym.

Św. Łukasz, autor trzeciej Ewangelii, ma świadomość odpowiedzialności, jaką trzeba wziąć za słowo mówione lub pisane. Dlatego we wstępie do swojej Ewangelii zaznacza, że nie tylko podejmuje się opisać pewne zdarzenia, które się dokonały za sprawą Jezusa Chrystusa, ale zanim to zrobi dokładnie je zbada. Będzie się opierał na świadectwie tych, którzy towarzyszyli Jezusowi od początku i byli nie tylko świadkami, ale i uczestnikami tego, co się wydarzyło dwa tysiące lat temu za sprawą Mistrza z Nazaretu.


Łk 1, 1-4; 4, 14-21 – III Niedziela Zwykła, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.
W owym czasie:

Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.

Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.

Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione.

Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 23 stycznia 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Zbadać i opisać. Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja