Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa błagalna o zdrowie dzieci w Sanktuarium w...

Modlitwa błagalna o zdrowie dzieci w Sanktuarium w Łagiewnikach – 28 stycznia 2023

W sobotę 28 stycznia 2023 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się po raz pierwszy modlitwa błagalna o zdrowie dla dzieci. Jej uczestnicy otrzymali szkaplerz św. Dominika Savio, którego często nazywa się “patronem od kołyski”.

Modlitwa rozpoczęła się w Godzinie Miłosierdzia. Zebranych w Bazylice powitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.Miesiąc styczeń dobiega końca… Przed tygodniem świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka… Dziś w ostatnią sobotę miesiąca gromadzimy się, aby wznosić modlitwę błagalną o zdrowie dla dzieci – powiedział, jednocześnie przypominając słowa św. Jana Pawła II zapisane w Liście „Rosarium Virginis Mariae”: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje (…). Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci”.

Dziś chcemy otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, które tej modlitwy potrzebują, a szczególnie dzieci przeżywające chorobę. Gromadzimy się we wspólnocie rodzin: rodziców, rodzeństwa, dziadków. Spotykamy się w czasie trwania ferii zimowych. Prosimy również o bezpieczny ich przebieg dla wszystkich dzieci i rodziców – mówił.

Po Godzinie Miłosierdzia Mszy świętej przewodniczył ks. Mateusz Wyrobkiewicz, a homilię wygłosił ks. Janusz Kościelniak.

Przychodzimy dziś do Jezusa z tą szczególną prośbą, o zdrowie dla dzieci. Tych dzieci, które mama nosi pod sercem, tych dzieci które już się urodziły, dzieci starszych, kilkunastoletnich. Przychodzimy właśnie z tą prośbą – powiedział kapłan, przypominając historię pewnego mężczyzny, który modlił się w łagiewnickiej Bazylice przez kilka dni, kiedy jego żona zapadła w śpiączkę po operacji. Po pewnym czasie kobieta obudziła się i wracała do zdrowia, a szczęśliwy mąż wyznał, że to właśnie w tym miejscu wybłagał cud jej uzdrowienia.

My dziś przychodzimy do Boga z tą natarczywą prośbą o zdrowie dla ukochanych dzieci, ale też z tymi słowami, czasem niełatwymi: „bądź wola Twoja” – podkreślił ks. Kościelniak. – Modlimy się za dzieci, ale ważne jest abyśmy my sami, dorośli, przed Bogiem stawali jak dziecko. Bóg jest Tatusiem, który nas kocha prawdziwie. To jest takie ważne, bo przecież On tego chce. Jezus modlił się „Abba”, czyli Tatusiu. I my przychodzimy właśnie z tą prośbą do Boga. Nie do sędziego, który chce nas karać, ale do Boga Miłosiernego, który pochyla się nad nami i mówi: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” – kontynuował kapłan.

Na koniec ks. Kościelniak apelował do rodziców, aby błogosławili swoje dzieci w różnych momentach ich życia, bo to błogosławieństwo jest dla nich wielkim darem i ma wielką moc.

Po Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem dzieci i rodziców. wręczenie chętnym szkaplerza św. Dominika.

Modlitwa błagalna o zdrowie dzieci będzie się odbywać w Bazylice Bożego Miłosierdzia okolicznościowo w ciągu roku. Następne spotkanie planowane jest przed wakacjami.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Modlitwa błagalna o zdrowie dzieci w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja