W dniach 18-24 listopada 2019 r. w stolicy Burkina Faso – Wagadugu (Ouagadougou) odbywa się IV Kongres o Bożym Miłosierdziu dla Afryki i Madagaskaru, organizowany pod przewodnictwem kard. Philippe Ouédraogo, metropolity Wagadugu. Hasłem przewodnim wydarzenia, w którym bierze udział niemal tysiąc osób, są słowa: „Boże Miłosierdzie, łaska na nasze czasy”.
Kongres o Bożym Miłosierdziu w Burkina FasoW dniach 18-24 listopada br. w Ouagadougou w Burkina Faso odbędzie się IV…
Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Piątek, 15 listopada 2019
W tym spotkaniu apostołów Bożego Miłosierdzia biorą udział m.in. siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: s. M. Diana Kuczek, która wygłosi konferencję na temat: „Grupy, stowarzyszenia, bractwa Bożego Miłosierdzia jako zaczyn dla promocji duchowości Bożego Miłosierdzia”, oraz s. M. Miwiana Krzak z konferencją: „Ufność w Boże Miłosierdzie w szkole świętej Siostry Faustyny”.
Ważnym punktem kongresu jest wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny, przekazanych przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Trafią one do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wagadugu, prowadzonego przez polskich misjonarzy – księży pallotynów.
W czasie Kongresu do grona członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum“ zostanie przyjęta osoba z Beninu.
Info za —> Faustyna.pl: Kongres o Bożym Miłosierdziu w Burkina Faso / vaticannews.va ↓
W stolicy Burkina Faso Wagadudu trwa Kontynentalny Kongres Bożego Miłosierdzia, który zakończy się 24 listopada. Uczestniczy w nim prawie tysiąc osób z wielu krajów Czarnego Lądu.https://t.co/52iaF26dhK
— Radio Watykańskie (@rwatykanskie) November 20, 2019
Podczas uroczystego rozpoczęcia kongresu legat papieski kard. Dieudonné Nzapalainga przekazał specjalne błogosławieństwo od papieża Franciszka dla jego uczestników.
Metropolita Wagadugu kard. Philippe Ouedraogo w konferencji otwierającej kongres przypomniał bullę Franciszka „Misericordiae vultus”. Podkreślał, że Miłosierdzie Boże jest narzędziem – łaską daną rzez Boga człowiekowi, by przeciwstawiał się wszelkim formom mizerii współczesnego świata, bez względu na rasę, wyznawaną religię czy pozycję społeczną…
W gronie rwandyjskiej delegacji są księża rektorzy dwóch ważnych sanktuariów Rwandy, sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Ruhango i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kabuga. Obydwie placówki zostały założone przez pallotyńskich misjonarzy z Polski, którzy dzięki szerzeniu orędzia o Bożym Miłosierdziu przyczyniają się do wzajemnego pojednania po ludobójstwie w 1994 roku…
Zobacz więcej —> vaticannews.va: Monika Florek-Mostowska, Burkina Faso: Burkina Faso: trwa Kongres Miłosierdzia Bożego