Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Johnny” w kinach od piątku 23 wr...

Film “Johnny” w kinach od piątku 23 września 2022

Od piątku 23 września 2022 r. w polskich kinach można oglądać film “Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. “Johnny” to opowieść o przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Film zdobył nagrodę publiczności 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W pierwszy weekend wyświetlania obejrzało go ponad 100 tysięcy widzów.

Wideo —> Next Film: JOHNNY | OFICJALNY ZWIASTUN

“Johnny” premierę miał podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film „Apokawixa”) oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych).

Gdzie obejrzeć —> film “Johnny”?

Film “Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, opowiedziana z perspektywy podopiecznego ks. Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. „Johnny” to jego debiut fabularny. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka „Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim”.

Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Esmetric, Aneta Graff-Dąbrowska, Dreamsound, Cineline, Abstraction Plan, Maciej Kraszewski, Dobra Robota.

„Johnny” powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Za dystrybucję filmu odpowiada NEXT FILM.

Na podstawie / zobacz więcej —> next-film.pl: JOHNNY oraz Johnny podbija kina i serca widzów


– Naszą ideą było zrobienie filmu, który będzie ważnym nośnikiem przesłania ks. Jana Kaczkowskiego. Przesłania, które jest bardzo ważne i potrzebne – mówią twórcy filmu „Johnny”, ukazującego inspirującą relację ks. Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. Z Katolicką Agencją Informacyjną rozmawiali: scenarzysta Maciej Kraszewski, reżyser Daniel Jaroszek i Patryk Galewski.

Przeczytaj rozmowę —> Twórcy filmu „Johnny”: chcieliśmy, by film o ks. Kaczkowskim był nośnikiem jego przesłania


Posłuchaj singla promującego film: „Nie zrozumie nas” w wykonaniu Dawida Karpiuka:


Ks. Jan Kaczkowski (1977-2016) był twórcą Hospicjum św. o. Pio w Pucku, autorem i współautorem popularnych książek. Chorował na glejaka – nowotwór ośrodka układu nerwowego. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, otrzymał tytuł honorowego obywatela Pucka. Wyróżniono go medalem „Curate Infirmos” przyznanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. W 2014 r. został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka. Odebrał też nagrodę Pontifici, przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

Jego inicjatywa zaangażowanie w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych została uznana za najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzona przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.

Za —> ekai.pl: „Johnny” – uroczysta premiera filmu o ks. Kaczkowskim


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja