Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina: Oczekując przyjścia – Rozważan...

Dobra Nowina: Oczekując przyjścia – Rozważanie na II Niedzielę Adwentu, Rok C – 5 grudnia 2021

– Gdy, po wielu latach, droga, którą jeździmy każdego dnia zostanie naprawiona, otrzyma nową nawierzchnię, od razu komfort naszego podróżowania się zwiększa. Jeszcze mocniej można to odczuć wtedy, gdy wcześniej były duże dziury, a po deszczu błoto. Podróżując po kraju co raz widzimy nowe odcinki drogi, które pozwalają ominąć korki, tworzące się w miastach i skrócić czas naszego podróżowania. Ewangelia przenosi nas w miejsce, gdzie podróżowanie łączyło się z wielkim trudem i gdzie czas liczono całkiem inaczej – mówi ks. Robert Młynarczyk,  w rozważaniu na II Niedzielę Adwentu, Rok C – 5 grudnia 2021, zatytułowanym  “Oczekując przyjścia”, drugim odcinku 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.

Św. Łukasz podaje nam zarys historyczny wystąpienia Jana Chrzciciela. Bierze pod uwagę trzy czynniki: rządy Rzymian, rządy Żydów i rządy w świątyni. Bardzo dokładnie rysuje tło wydarzeń, które rozpoczynają najważniejszy moment w historii zbawienia…

Zobacz też —> List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Adwent 2021 roku


Ewangelia Łk 3, 1-6 – II Niedziela Adwentu C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.

Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza:

«Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 5 grudnia 2021


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Oczekując przyjścia. Rozważanie na II Niedzielę Adwentu, Rok C

realizacja: ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja