Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek w Loreto – Przemówienie i ...

Papież Franciszek w Loreto – Przemówienie i modlitwa “Anioł Pański” – 25 marca 2019

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2019 r., papież Franciszek pielgrzymował do Papieskiego Sanktuarium Świętego Domu Maryi w Loreto, gdzie od XIII wieku znajduje się jedna z największych relikwii chrześcijaństwa: Święty Domek z Nazaretu. – Oby Loreto stało się uprzywilejowanym miejscem, gdzie młodzi mogliby przyjść, aby w szkole Maryi odkrywać swoje powołanie – mówił Papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu przed sanktuarium Świętego Domku.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież w Loreto: zanieście Ewangelię współczesnym

Wideo / tekst przemówienia —> Radio Maryja/TV Trwam: Przemówienie Ojca Świętego Franciszka wygłoszone w Loreto

W poniedziałek 25 marca 2019 r. w Świętym Domku Ojciec Święty modlił się najpierw przez chwilę w ciszy, a następnie odprawił tam Eucharystię. Po raz ostatni Mszę św. w centralnej części sanktuarium loretańskiego odprawił 162 lata temu papież Pius IX. Miejsce to jest celem pielgrzymek milionów wiernych.

Na zakończenie liturgii na ołtarzu Świętego Domku Papież podpisał adhortację apostolską po ubiegłorocznym synodzie o młodzieży i powołaniu. Nosi ona tytuł „Christus vivit – Chrystus żyje”.

Po Mszy św. papież Franciszek spotkał się ze wspólnotą kapucynów, którzy posługują przy sanktuarium, a następnie w Bazylice pozdrowił chorych, którzy towarzyszyli mu modlitwą podczas Eucharystii.

Z ogółem wiernych Papież spotkał się natomiast na rozległym placu przed świątynią – tu wygłosił przemówienie i odmówił południową modlitwę “Anioł Pański”.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież w Loreto, w Świętym Domku Maryi, miejscu Zwiastowania