Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Henryk Hoser SAC rozpoczął misję wizytatora ap...

Abp Henryk Hoser SAC rozpoczął misję wizytatora apostolskiego w Medjugorie – 22 lipca 2018

Mszą św. w parafialnym kościele św. Jakuba, w niedzielę 22 lipca 2018 r. abp Henryk Hoser SAC rozpoczął swoją posługę w Medjugorie. Papież Franciszek mianował 31 maja br. emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medjugorje, na czas nieokreślony i ad nutum Sanctae Sedis (do dyspozycji Stolicy Apostolskiej). W rozmowie z Radiem Watykańskim abp Hoser opowiedział o swej nowej misji.

Zobacz też —> Abp Henryk Hoser SAC udał się do Medjugorie jako specjalny wysłannik Papieża – 4 lipca 2018

W Medjugorie ludzie odkrywają Maryję, jako najbardziej pewną i bezpieczną drogę prowadzącą do Jezusa. Abp Henryk Hoser…

Opublikowany przez Vatican News Poniedziałek, 23 lipca 2018

 

Na liturgię sprawowaną przez abp. Hosera przybyły rzesze miejscowych wiernych, a także pielgrzymów z całego świata. Proboszcz parafii św. Jakuba, o. Marinko Šakota OFM wyraził wdzięczność Papieżowi, że powołał wizytatora.

Papież Franciszek wysłał mnie do Medjugorie ponieważ troska duszpasterska wymaga zapewnienia stabilnego i nieustannego wsparcia wspólnoty parafialnej oraz wiernych, którzy przybywają tu w pielgrzymce – mówił abp Hoser prezentując swą misję.

Wskazał, że do tego miejsca ludzie przybywają z daleka, bo aż 80 krajów świata. Zauważył, że to „daleko” oznacza również sytuację egzystencjalną wielu osób, które odwróciły się od Boga, od Chrystusa, od Kościoła i od światła, które nadaje sens życiu i pozwala je ukierunkować. Dodał zarazem, że ta misja dotyczy też „bliskich”, czyli tych, którzy mieszkają na tym terenie czy też żyją żarliwą wiarą.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Abp Hoser: w Medjugorie ludzie odkrywają pewną drogę do Jezusa

„Moja misja jest wyrazem troski Papieża Franciszka o pielgrzymów i wiernych, którzy masowo przybywają do Medjugoria i…

Opublikowany przez Vatican News Poniedziałek, 23 lipca 2018

 

Moja misja jest wyrazem troski Papieża Franciszka o pielgrzymów i wiernych, którzy masowo przybywają do Medjugoria i których liczba stale rośnie – mówił w rozmowie z Radiem Watykańskim abp Henryk Hoser SAC. Wizytator apostolski przy tamtejszej parafii wskazuje, że wyznacznikiem tego miejsca są oblężone konfesjonały i liczne nawrócenia.

Abp Hoser zwraca uwagę, że fenomen Medjugoria zdecydowanie wykracza poza ramy Kościoła lokalnego w Bośni i Hercegowinie, diecezji Mostar, czy parafii Medjugorie i rozciąga się na cały świat. „Według statystyk przyjeżdżają tam ludzie z 80 krajów, wszystkich języków i narodów” – podkreśla abp Hoser.

Zobacz więcej / posłuchaj —> vaticannews.va: Abp Hoser o swej misji wizytatora apostolskiego w Medjugoriu


Przypominamy treść komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej:

“Dnia 31 maja 2018 r. Ojciec Święty mianował J. E. abp. Henryka Hosera, SAC, emerytowanego biskupa diecezji Warszawa-Praga (Polska), wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medzjugorje, na czas nieokreślony i ad nutum Sanctae Sedis.

Chodzi o zadanie wyłącznie duszpasterskie, będące kontynuacją misji Wysłannika Specjalnego Stolicy Apostolskiej dla parafii Medjugorje, powierzonej abp. Hoserowi 11 lutego 2017 r., którą zakończył w minionych miesiącach.

Misja wizytatora apostolskiego ma na celu zapewnienie stałego towarzyszenia wspólnocie parafialnej Medziugorie oraz wiernym udającym się tam z pielgrzymką, których potrzeby wymagają szczególnej uwagi.”

Za —> BP KEP: Abp Hoser rozpoczyna posługę w Medjugorie